30.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro méně zraněných a usmrcených srnčat i kvalitu píce

V rámci 47. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka získal ocenění jedno z ocenění Zlatý klas systém Pöttinger Sensosafe pro detekci a ochranu divokých zvířat. Vystavovatel Agrozet České Budějovice.

Srnčata a jiná malá divoká zvířata skryta ve vysoké trávě jsou zvláště ohrožena při první sklizni pícnin. Díky svému přirozenému reflexu tato zvířata bohužel před žacími stroji neutečou a jsou usmrcena. Technici ve společnosti Pöttinger se tak ujali této výzvy a vyvinuli asistenční systém pro rozpoznávání zvířat.

Sensosafe je podle výrobce světově prvním asistenčním systémem namontovaným přímo na žacím stroji. Systém obsahuje optické senzory, která detekují hnědou barvu srnčat. Dokážou rozlišovat i mezi jinými překážkami. V případě, že systém zvíře detekuje, vyšle signál do hydrauliky, aby se čelní žací stroj okamžitě zvedl. Rameno umístěné na rámu je určeno pro zadní nesený žací stroj a pracuje na podobném principu. Mezi ním a zadním žacím strojem je ale větší prostor. Obsluha, která je o srnčeti zvukově a vizuálně informována, tak může včas zastavit nebo srnče objet.

Několik žacích strojů s tímto systémem již pracuje i na území České republiky.*

(foto archiv společnosti Pöttinger)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down