20.06.2007 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro monogastry i přežvýkavce

Iframix, s. r. o., je společností, mezi jejíž hlavní aktivity patří poradenství a komplexní servis týkající se výživy zvířat. Firma vznikla v roce 1997 jako dceřiná společnost francouzské skupiny CCPA, která loňského roku oslavila již čtyřicetileté výročí působení nejen na francouzském trhu. Tato společnost spolupracuje s výrobci krmných směsí a v současné době se vyrábí s její podporou přibližně čtyři milióny tun krmných směsí ve Francii, ale také v zahraničí (např. ČR, Itálie, Maroko, Tunisko, Mexiko, Vietnam).

„Mimo tyto aktivity se společnost Iframix snaží hledat stále nové cesty vedoucí ke zlepšení poskytovaných služeb. Například zprostředkováním nejrůznějších novinek našim zemědělcům, zejména v oblasti výživy a zoohygieny zvířat. Stále více se tak rozvíjí spolupráce s mnoha dalšími společnostmi, mezi které patří zejména společnosti Vetagri, Olmix a Jefo. Poslední dvě jmenované společnosti jsou právě příkladem dvou, respektive tří novinek na našem trhu, a to produkty MTX plus, Tetracid -S a Galliacid –S,“ představuje zástupkyně společnosti Martina Tampierová.
„Chtěla bych upozornit na přípravek Galliacid-S, určený pro drůbež, a jeho obdobu Tetracid-S, speciálně vyvinutý pro výživu prasat. Tyto produkty spojují v jednom účinnou kombinaci čtyř organických kyselin (fumarová, sorbová, citronová a jablečná) se směsí specifických esenciálních olejů. To vše je chráněno patentovanou triglyceridovou hmotou, která umožňuje postupné uvolňování látek až na úrovni tenkého střeva. Hlavní předností produktů je tak synergické působení organických kyselin a esenciálních olejů a jejich společný baktericidní a bakteriostatický účinek v celé délce zažívacího traktu. Z pohledu výrobce krmných směsí umožňují tyto přípravky nejen bezpečnou práci při výrobě KKS, ale především velmi dobrou schopnost odolávat granulaci a extruzi,“ vysvětluje Martina Tampierová. Pro chovatele pak představují velmi účinnou prevenci proti širokému spektru patogenů, včetně salmonel. Galliacid -S je navíc po úspěšných měřeních zařazen na seznam přípravků BAT.
Stálicí na českém trhu je z pohledu společnosti Iframix přípravek Mistral. Jde o komplex přírodních minerálních látek, mořských řas a esenciálních olejů s antiseptickými a vysušujícími vlastnostmi. Své místo najde tento přípravek nejen v chovech prasat, kde je jeho nejširší uplatnění, ale také v stájích pro skot – v porodních kotcích a v systémech využívajících nestlané technologie (lože vybavené matracemi). Tento přípravek je možné používat již od narození a navíc nepředstavuje žádné riziko pro životní prostředí.
„Mezi zajímavé přípravky patří také vynikající vyvazovač mykotoxinů MToX+ , využívající nanotechnologiemi upraveného montmorilonitu,“ uzavírá Martina Tampierová.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down