07.05.2017 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro okamžité rozbory krmiv

EXPONÁT JE PŘIHLÁŠEN DO SOUTĚŽE O ZLATOU MEDAILI ANIMAL TECH 2017.

PoliSPECNIR je přenosný kompaktní spektrofotometr pro analýzu krmiv. Jde o inovativní mobilní NIR systém pro spolehlivé a přesné rozbory. Výsledky jsou ihned k dispozici, třeba přímo ve stáji a bez dodatečných nákladů.

Společnost Softmatic uvádí ve spolupráci s italskou firmou Crivellaro servizi na český
a slovenský trh vysoce inovativní kompaktní a univerzální přenosný spektrofotometr pro okamžitou multiparametrickou nedestruktivní analýzu krmiv a nebo krmných surovin, zejména pro použití v zemědělství, ale i v jiných sektorech. Hlavní výhodou je významné zkrácení celého procesu tím, že není potřeba odebírat a připravovat vzorky pro analýzu v laboratoři. Zařízení lze použít také pro průběžné spojité analýzy v libovolném bodě výrobního nebo jiného procesu. InGaAs senzorové pole o velikosti 256 pixelů pracuje se spektrem o vlnové délce 900 až 1700 nm. Vysoká stabilita, dosažená vlastním řízením senzoru, zaručuje přesnost a opakovatelnost výsledků bez zkreslení i díky použití  rozptýleného světla. V ceně dodávaného kompletu je i tablet s programem poliDATA pro analýzu a vyhodnocení vzorků, včetně tří předinstalovaných základních kalibračních křivek. Sada je dodávána v přenosném kufříku se specifikací odolnosti podle normy IP67 (odolnost vůči vodě a prachu). Obsahuje 10“ tablet včetně nakonfigurovaného programu poliDATA s potřebnými doplňky. Hmotnost vlastního přístroje je pouze 2,60 kg při rozměrech 22 x 21,5 x 8,8 cm. Napájení je zajištěno pomocí vestavěné 12V baterie nebo síťovým napájecím zdrojem. Přístroj komunikuje s ostatními zařízeními pomocí standardizovaných rozhraní Wi-Fi nebo USB. To umožňuje přímo na místě výskytu kontrolovat kvalitu krmiv bez předchozí potřeby odebírat a následně připravovat vzorky. Zvyšuje se tak rychlost a efektivita požadovaných analýz ve srovnání s tradičními postupy. Celý analytický proces pak probíhá ve třech jednoduchých krocích: definice podniku a šarže, volba požadované kalibrační křivka a vlastní analýza vzorku.  Kromě vlastních analýz umožňuje systém pracovat také s uloženými spektry a vytvářet nebo rozšiřovat kalibrační křivky. Zařízení lze použít i pro řízení výrobních procesů v reálném čase, například na míchacích vozech pro kontrolu homogenity a vysoké kvality krmných dávek.  Dalším možným využitím je kontrola kvality zrn obilovin nebo olejnatých plodin přímo na poli nebo při uskladňování. Také při výrobě bioplynu může poliSPECNIR ve spolupráci s dodávaným softwarem poliDATA kontrolovat efektivně jednotlivé komponenty receptury a v reálném čase odhadovat potenciální produkci metanu.

Inovativní systém poliSPECNIR je přihlášen do prestižní soutěže o zlatou medaili a bude představen návštěvníkům letošní Národní výstavy hospodářských zvířat konané na brněnském výstavišti  11. až 14. května 2017 v pavilonu P ve stánku 84 společnosti Softmatic.*

Dr. Miloš Vaněk
Softmatic, spol. s r. o

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down