24.04.2017 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proč právě Animal Tech?

Pořadatel brněnských výstav přišel se zcela novým nápadem – oddělit živočišnou výrobu od výstavy Techagro. Tedy po vzoru německých výstav EuroTier a AgriTechnica – uspořádat specializovanou výstavu pouze pro živočišnou výrobu, která by zahrnovala jak veškeré technologie, tak i národní šampionáty hospodářských zvířat a jejich předvedení široké veřejnosti.
Požádali jsme manažerku projektu Lucii Vymazalovou, aby představila a obhájila tento nový projekt, jehož první ročník již klepe na dveře.

Odborná veřejnost jistě zaznamenala změnu k portfoliu zemědělských výstav pořádaných na brněnském výstavišti. V roce 2018 se budou konat pouze veletrhy Techagro, Silva Regina a Biomasa. Obory související s živočišnou výrobou nedostávaly v posledních ročnících tolik pozornosti a prostoru, kolik by si zasloužily. Rozhodli jsme se tedy po vzoru zahraničních veletrhů a na základě poptávky vystavovatelů vytvořit společně nový veletrh zaměřený na živočišnou výrobu.

Prezentace hospodářských zvířat, technologií pro živočišnou výrobu, krmiv a plemenářských služeb na brněnském výstavišti tak dostává v roce 2017 zcela nový prostor. Technologie pro živočišnou výrobu se budou prezentovat na veletrhu Animal Tech v termínu 11. až 14.  května, souběžně s Národní výstavou hospodářských zvířat tak vzniká odborný projekt zaměřený na chovatele, farmáře, veterinární lékaře a zootechniky.

Veletrh Animal Tech se vyvíjí velmi slibně. Nová koncepce přilákala na dvě stovky českých i zahraničních firem a jejich produkty představí prakticky kompletní sortiment, který chovatel potřebuje. Velmi reprezentativní zastoupení budou mít v pavilonu P krmivářské firmy, z nichž řada se bude prezentovat v Brně poprvé nebo po dlouhé době. Nově budou mít návštěvníci možnost vidět například také dojicí technologie. Významná je rovněž účast firem s plemenářskými službami a stájovými technologiemi.

V pavilonu F se uskuteční poprvé včelařská výstava v podobném rozsahu, jako ji známe z veletrhu Techagro. Budou zde prezentovány nejen včelařské produkty, ale i potřeby pro včelaře. Ve spolupráci s Agrární komorou ČR a Potravinářskou komorou ČR budou výrobci návštěvníkům prezentovat potraviny značek Klasa a Český výrobek, tedy potraviny vyrobené z českých surovin pocházejících z českých chovů.  Atraktivita veletrhu je podtržena konáním národních šampionátů dojeného a masného skotu, uskuteční se také přehlídky prasat, ovcí a koz s odborným komentářem. Chovatelé a milovníci koní se mohou opět těšit na bohatý jezdecký program.

Kvalita českých chovů skotu je na velmi vysoké úrovni, což dokládá řada podnikatelských misí, které ze zahraničí potvrdily svoji účast na veletrhu. Animal Tech je tak již od svého začátku vnímán jako veletrh s mezinárodním přesahem a my chceme tento trend v budoucnu podporovat.

Já osobně mám radost, že se nám podařilo vytvořit nový projekt, který firmě Veletrhy Brno jako pořadateli přináší dobré výsledky hned od prvního ročníku. Ráda bych pozvala všechny chovatele na druhý květnový víkend do Brna. Národní výstava hospodářských zvířat i veletrh ANIMAL TECH budou svátkem všech chovatelů, odborným setkáním a rozhodně příjemným zážitkem.*

Lucie Vymazalová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down