15.10.2018 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proč se přihlásit do soutěže mléčná farma roku?

Farma Pernarec se v roce 2019 již potřetí přihlásí do soutěže mléčná farma roku, v předchozích dvou letech se umístili vždy do 5. místa. Na otázky proč se hlásit do soutěže Mléčná farma roku odpovídá hlavní zootechnik Pavel Brožík:

Již jste se dvakrát zúčastnili soutěže Mléčná farma roku, jaké bylo vaše nejlepší umístění?

Bylo to velice pěkné čtvrté místo. Medaile sice bramborová, ale ceníme si toho – jde o uznání dobré práce celého našeho týmu ošetřovatelů a zootechniků.

Co Vás vede k tomu, že se do soutěže hlásíte?

Hlavní impuls k přihlášení byl především soutěživý duch naší zootechničky Jany Vachouškové. Když jsme zhodnotili produkční a kvalitativní ukazatele mléka, řekli jsme si, že se nemáme za co stydět a farmu přihlásíme. Rozhodně ale nechceme uspět za cenu – budeme nehodící se mléko vylévat do kanálu. Nic nefalšujeme, výsledky přináší jen kvalitní každodenní práce lidí.

Poskytla Vám soutěž inspiraci např. v zootechnické práci?

Samozřejmě, hned v prvním roce jsme byli upozorněni na několik věcí a každá výtka, když si ji vezmete k srdci, vede ke zlepšení. Kritika a inspirace od druhých je dobrá. Bohužel letošní rok poznamenalo výsledky kvality mléka počasí a tepelný stres.

Horkem a nedostatkem srážek jsou pravděpodobně letos ovlivněni všichni soutěžící.

Ano, místo čtyř sečí vojtěšky máme k dispozici pouze dvě. V kukuřičné siláži chybí škrob, proto musíme dokupovat zrno. Rozhodně si nechci stěžovat, je třeba se s tím naučit žít.

Letos se tedy hlásíte opět, jaké jsou vaše ambice?

Nebudu nic zastírat, toužíme být „na bedně“, ale samozřejmě nikoli za každou cenu – to by nemělo efekt, jak jsem již zmínil. Jde o to, aby farma vykazovala dobré výsledky každý den.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down