02.11.2009 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profi Press, tentokrát v Chuchli

Cena společnosti Schaumann ČR byla hlavní událostí posledního říjnového mítinku ve Velké Chuchli. Finále seriálu pro koně českého chovu vyhrál přesvědčivě tmavý hnědák Label Five ze stáje Go. Další tři rovinové dostihy pak nesly názvy našeho vydavatelství Profi Press, jeho internetového portálu Agroweb a týdeníku Zemědělec.

Projekt krmivářské firmy Schaumann a pořadatele pražských dostihů TMM (Turf Management and Marketing), odstartovaný v roce 2002, je úspěšný. Chovu anglického plnokrevníka v České republice rozhodně pomohl, domácí produkce dostala velkou šanci se prezentovat a její uplatnění na trhu s nejrychlejším plemenem koní vzrostlo.

Skvělý Label Five

V sezóně 2009 se dvouletí koně českých chovatelů vzájemně utkali v pěti zkouškách seriálu. Podle získaných peněžních cen v nich byla nejúspěšnější ryzka Letní hvězda s 52 000 Kč, další tři klisny (Fibbery, Irenka a Serena) vydělaly 40 000 Kč, stejně jako valach Uniray.
Favoritem Ceny společnosti Schaumann ČR s kurzem 26 : 10 se přesto stal hřebec Label Five ze stáje Go, trenéra Ing. Václava Luky mladšího.
Tmavý hnědák absolvoval do neděle 25. října pět pokusů, z toho ten druhý skončil vítězstvím. Podle průběžného handicapu, který hodnotí dosavadní výkonnost koně měl skončit druhý, právě za Letní hvězdou. Bookmakeři a sázející ale měli jiný názor a jak se ukázalo – správný.
Label Five vedený šampiónem Václavem Janáčkem se totiž svým příznivcům odvděčil velmi lehkým vítězstvím o šest délek. Zbytek pole dovedl do cíle Uniray, Letní hvězda docválala až předposlední (11.) a Irenka stačila jen na osmé místo.

Původ jako zvon

Chovatelem vítězného Label Five je nejstarší a nejprestižnější plnokrevný hřebčín České republiky – Napajedla.
Vítěz Ceny společnosti Schaumann ČR se tam narodil 1. března 2007.
V rodokmenu dvouleté naděje hrají významnou roli importovaní irští plemeníci Varadar (otec) a Paico (otec matky), stejně jako nejlepší domácí krev.
Hnědák Varadar je synem amerického hřebce Machiavellian. Do chovu byl zařazen po zranění, které mu umožnilo jediný, zato vítězný start. Varadar letos připouštěl za 7000 Kč a 12 000 Kč doplatil majitel klisny při zjištěné březosti.
Matka Label Five, napajedelská klisna Latinita má skvělý původ – je dcerou fenomenální Latiny a tedy vnučkou české legendy posledních 50 let, Masise. A to nepotřebuje žádný doplňující komentář.

Agromerace, Lev a Vodnice

Sérii tří zkoušek, pojmenovaných po vydavatelské společnosti Profi Press a jejích titulech, zahájila Cena www.agroweb.cz. Nekompromisní vítězství v ní zaznamenala tříletá hnědka Agromerace, reprezentující barvy Euroframe – Váňová. Klisna byla odchována Josefem Pšurným z Uherského Ostrohu.
Konkurenci v Ceně vydavatelství Profi Press doslova rozdrtil dvouletý bělouš amerického chovu Lev ze stáje DS Pegas. Jeho náskok v cíli byl 14 délek, jinými slovy 42 metrů.
V Ceně týdeníku Zemědělec se naopak tvrdě bojovalo a půl délky nakonec rozhodlo o triumfu šestileté hnědky Vodnice. Klisna z napajedelské produkce vyhrála pro stáj Kantek & Sons Slavkov u Brna.
Majitelé vítězných koní, jejich trenéři a jezdci si z Chuchle samozřejmě odnesli čestné ceny, věnované naší společností.
A na úplný závěr: Velká Chuchle prodloužila sezónu ještě o jeden dostihový den. V Praze se tedy bude běhat i v neděli 8. listopadu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down