02.10.2013 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Program na kontrolu mykotoxinů 37+ od společnosti Alltech získává ocenění za inovaci

(Rennes, Francie) − Alltech, lídr v oblasti optimálního zdraví a užitkovosti zvířat, získal za svůj Program na kontrolu mykotoxinů 37+ jednu hvězdou za inovaci v soutěži INNOV'SPACE, která oceňuje nové inovativní produkty a služby v oblasti zemědělství. Vyznamenání jsou udílena během SPACE, druhého největšího mezinárodního zemědělského veletrhu na světě, jehož 27. ročník konající se 10. až 13. září přilákal do francouzského Rennes více než 110 000 návštěvníků ze 110 zemí.

Společnost Alltech se letos ocitla mezi 64 vítězi INNOV’SPACE. 10. září na veletrhu SPACE ocenila odborná skupina reprezentující pět různých kategorií (stroje, krmivo, drůbež, prasata a přežvýkavce) 14 účastníků dvěma hvězdami a 50 účastníků jednou hvězdou.

V březnu tohoto roku zahájil Alltech svůj pětibodový Program na kontrolu mykotoxinů jako reakci na rostoucí hrozbu plísní a mykotoxinů pro hospodářská zvířata a ziskovost. Expertní tým z Alltechu pro komplexní kontrolu mykotoxinů, složený z vědců a odborných konzultantů, vytvořil pětibodový program, který má pomoci zvládnout ohrožení nejrůznějšími mykotoxiny. Toto pětibodové řešení redefinuje kontrolu mykotoxinů, odhaluje toxicitu řady z nich a také jejich vliv na zdraví a užitkovost zvířat.

 „Jsme velmi potěšeni, že jsme získali toto ocenění za inovaci, protože jsme právě v červnu zahájili program 37+ ve Francii. Tento program přináší výhody obzvláště pro zemědělce, protože ho lze přizpůsobit pro každou jednotlivou farmu, aby bylo možné identifikovat a kontrolovat výskyt nejrůznějších mykotoxinů,“ řekl Julien Martin, generální ředitel společnosti Alltech pro Francii. „Jako držitelé ocenění INNOVSPACE budeme schopni lépe demonstrovat prokázané výsledky programu 37+.“

Program na kontrolu mykotoxinů od společnosti Alltech nabízí základní komponenty pro zemědělské podniky, které se obávají kontaminace mykotoxiny:

- Program 37+ analyzuje daný vzorek krmiva na přítomnost řady mykotoxinů.
- Program poskytuje posouzení rizika a vypočítá riziko pro odpovídající množství (rizikový faktor vynásobený množstvím mykotoxinu) pro daný vzorek krmiva.
- Program na analýzu rizika mykotoxinů (MIKO) od společnosti Alltech je navržen tak, aby pomáhal zlepšit výrobní systémy v zemědělských podnicích a při výrobě krmiva. Provádí audit, stanovuje kritické kontrolní body a zavádí kritické limity, monitorovací postupy, nápravná opatření, kontrolní postupy a protokoly pro zaznamenávání údajů.
- Tým pro kontrolu mykotoxinů poskytuje kompletní zprávu o kontaminaci a doporučení týkající se řízení a výživy, která mohou pomoci při prevenci a kontrole mykotoxinů.

  „Pokud není použita testovací sada 37+, je větší pravděpodobnost, že dojde k nepřesnému posouzení kontaminace. Jestliže mají zemědělci k dispozici úplný přehled o problému s mykotoxiny, mohou ho zvládnout efektivněji, testovací sada 37+ jim to umožňuje,“ říká Emmanuel Landeau, technický ředitel pro oblast monogastrických zvířat. „Navíc se testovací sada 37+ snadno používá a zjednodušuje to, co by mohlo být považováno za složitý proces. Program na kontrolu mykotoxinů pak vychází z výsledků analýzy 37+ a před tím, než zemědělci poskytne závěrečnou zprávu a doporučení, bere v úvahu řadu nejrůznějších faktorů, jako je např. druh živočicha nebo fáze životního cyklu.“

Foto: Christophe Tanguy, obchodní ředitel společnosti Alltech pro oblast přežvýkavců ve Francii, přijímá ocenění Innov'Space za Program na kontrolu mykotoxinů 37+ od Michela Morina, viceprezidenta regionu Bretaň a Guillauma Garota, pověřeného ministra zemědělství, při slavnostním předávání cen na SPACE, druhém největším zemědělském mezinárodním veletrhu na světě, který proběhl ve francouzském Rennes.

 

tisková zpráva společnosti Alltech

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down