02.07.2015 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První národní šampionát plemene aubrac

Rustikální francouzské plemeno aubrac se poprvé dotklo české krajiny v roce 2009 po dovozu asi desítky krav na farmu xx Petersika na Bučický Mlýn. Nyní má již více příznivců, kteří se nebáli se svými zvířaty přijet do Brna. Většina z nich byla odměněna pohárem za obsazení některého místa v dané kategorii. Mezi mladšími a staršími jalovicemi nenašla přemožitele Montážně obchodní firma, s. r. o. Bučický Mlýn, konkrétně jalovice Anežka a Zlatava. Krávy byly zastoupeny zvířaty původem z Francie.

Zajímavé soutěžní klání se konalo v kategorii mladých býků, kde soutěžili tři býci odchovaní v ČR. Ekočas Částkov reprezentoval býk Armagedon MOF narozený v březnu 2014. Z Bučického Mlýna dorazil Ametist MOF podobného data narození. Všem ve finále vypálil rybník býk Zeus Klas ET, který se narodil 27. prosince 2013 v Klasu, a. s.  Číhošť.  Býk splňoval vše, co by jako představitel plemene aubrac měl mít, proto rozhodčí Frédéric Madaule neváhal a označil jej jako národního vítěze mladých býků.

Ve finále byla šampiónkou plemene aubrac  vybrána jalovice Zlatava MOF z Montážně obchodní firmy, s. r. o. Bučický Mlýn narozená v únoru 2013 jako dcera býka ZAU-005 Fameux.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down