22.07.2001 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Radegast na brněnském trůnu

Tři veletržní akce přijalo do své náruče brněnské výstaviště na přechodu června a července: Vedle VI. ročníku mezinárodní výstavy chovatelských a jezdeckých potřeb (s názvem PROPET) se konala i 35. mezinárodní výstava psů INTERCANIS a také třetí pokračování show koní Brno Trophy 2001.

Posledně jmenované a tři dny trvající „představení ušlechtilosti a krásy“ režírovalo občanské sdružení Horseman, samozřejmě s podporou akciové společnosti Brněnské veletrhy a výstavy. Pořadatelé složili program z oficiálních westernových a klasických jezdeckých soutěží a nočního představení nazvaného Noc plná koní v průřezu českých dějin. K tomu přidali chovatelský den, aby se návštěvníci také mohli seznámit s většinou plemen koní, chovaných v České republice.
Porota odborníků pak rozhodla o vítězích výstavy z takto prezentovaných hřebců, klisen a hříbat.
Šampiónem Brno Trophy 2001 a nejlepším teplokrevným hřebcem byl vyhlášen hannoverský 2640 Radegast (po Raphael) v majetku VFU Brno – ŠZP Šenov u Nového Jičína. Nejlepším chladnokrevným hřebcem se stal českomoravský belgik 2566 Baron (po 2282 Basur), patřící Zemskému hřebčinci Tlumačov. Welsh cob 2703 Gwenllan Ben (po Derwen Desert Express) z Marwin, v.o.s., Hanušovice si odvezl z Brna titul pro nejlepšího hřebce malých plemen.
Hrdé označení nejlepší barokní kůň dostal fríský hřebec Jelle van den Lindenhoff (po Reitse Preferent), jehož majitelem je Martin Hora z Hřebčína Pecínov.
Mezi klisnami dominovaly Marka (po 2670 Mazur), patřící k plemenu českomoravský belgický kůň a Svita (po Antor 1429), reprezentující haflingy. Zatímco majitelem Marky je F. Polášek z Milotic, Svitu vlastní Z. Musil z Brna-Tuřan. Nejlepším hříbětem výstavy byla vyhlášena Vodeta (anglický plnokrevník) z Hřebčína Napajedla.
Reining Open Jackpot All Ages byla nejprestižnější a nejvíce dotovanou soutěží při Brno Trophy 2001. Šlo v ní celkem o 60 000 Kč a nejvíc z nich získala díky vítězství I. Machalíková na koni Peppy Golden Scooter. Dodejme, že reining (kde kůň s jezdcem předvádějí v několika stupních úkoly s prvky přiježděnosti) byl přijat mezi disciplíny Mezinárodní jezdecké federace (FEI) a potenciálně tak má místo na olympijských hrách.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down