23.02.2018 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rakouský systém jim hraje do not

Dokrm kojených selat mléčnou náhražkou využívá delší dobu na svých sedmi farmách společnost AGROFARM, a. s., se sídlem ve Žďáru nad Sázavou. V některých stájích se nacházejí starší technologie s pevnými krmítky v každém porodním boxu a spodním přívodem mléčné náhražky, na farmách v Nížkově a Záblatí využívá společnost moderní technologii Babyfeed.

„Rakouský systém nám hraje do not. Pro nové zařízení od firmy Schauer jsme se rozhodli zejména s ohledem na to, že jsme velice spokojeni s jejími technologiemi, které v chovu prasat už mnoho let využíváme. Přesvědčili jsme se, že jde o systémy s rychlou návratností investic a totéž očekáváme od technologie Babyfeed,“ vysvětluje ředitel žďárské společnost Jaroslav Fiksa.

Babyfeed zaujal Jaroslava Fiksu proto, že Schauer využil letité zkušenosti s krmením všech kategorií prasat a sestrojil plně funkční technologii k dokrmování kojených selat. Všechny krmné systémy Schauer jsou kompatibilní a obdobný je i počítačový systém, s nímž mají pracovníci v Agrofarmu velmi dobré praktické zkušenosti. Přitom řada konkurenčních výrobců počítač při dokrmu selat vůbec nepoužívá. Ředitel oceňuje i to, že kompletní software od firmy Schauer umožňuje nejen naprosto automatické a spolehlivé dávkování krmiva či čištění zařízení podle přesně nastavených parametrů, ale i zpětné vyhodnocení dosahovaných výsledků.

Nejde jen o dobré zkušenosti s výrobcem. V porovnání s konkurencí má podle ředitele Babyfeed řadu předností. Například jedno krmítko je součástí dvou porodních boxů, takže je třeba jen jejich poloviční počet, což má vliv na menší investice. Navíc kruhová krmítka jsou odnímatelná, lze je nahradit i větším korytem o objemu šest litrů. Co je také podstatné, jedním krmným potrubím je možné krmit jak mléčnou náhražku, tak před odstavem i prestarter. Nejsou třeba dva krmné okruhy jako u jiných systémů, přitom přepínání je automatické. Veškeré rozvody jsou montovány u stropu, takže nepřekážejí každodennímu provozu. A to nejlepší na závěr, čištění celého systému probíhá automaticky, je tak snadné a spolehlivé.*

Více si můžete přečíst  v Zemědělci č. 9.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down