24.02.2021 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řezačka slámy šetří čas a náklady na krmení

Při příležitosti akce EuroTier Digital představila společnost SILOKING Mayer Maschinenbau GmbH novinku v podobě řezačky slámy, která je umístěna přímo za frézovací hlavou a slámu seká již na cestě do míchací nádoby.

Sláma jako cenné a někdy nákladné krmivo se stále častěji používá ve směsných krmných dávkách přežvýkavců. Důvodem je její strukturální účinnost, nebo někdy i nedostatek jiného objemného  krmiva. Jako prevence přebírání TMR během příjmu krmiva je nutné slámu správně pokrátit a dobře promíchat. V míchacím krmném voze lze použít dlouhou slámu, ale řádné pokrácení  trvá nějakou dobu.

Pro rychlé nařezání většího množství slámy pro krmnou dávku nyní SILOKING nabízí nový model řezačky slámy pro krmné vozy SelfLine 300+ / 500+ a 1000+.

Hydraulicky poháněný drtič slámy je namontován přímo za frézovací hlavou a zasahuje po celé šířce nakládacího žlabu. V režimu sekání je tok píce přesměrován do drtiče slámy klapkou, která se otáčí směrem do drticího kanálu. Rychle se otáčející nože sekačky vymršťují slámu přes protiostří a posílají ji nasekanou na malé kousky na dopravní pás, který ji poté transportuje do míchací vany krmného vozu. Řezačka slámy se ovládá pohodlně stisknutím tlačítka z multifunkční loketní opěrky v kabině.

Míchání přesně nařezané slámy lze lépe dávkovat, výrazně snižuje ztráty krmiva výběrem, šetří čas při nakládání a snižuje spotřebu pohonných hmot díky zkrácení doby míchání.

SILOKING Mayer Maschinenbau GmbH vyrábí inovativní technologii krmení a distribuuje ji do více než 50 zemí po celém světě. Rodinná společnost spravovaná majitelem sídlí v bavorském Tittmoningu, má více než 430 zaměstnanců. Produktová řada zahrnuje tažené, samojízdné a elektricky poháněné míchací krmné vozy od objemu 5 až po 32 m3.

*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down