27.04.2016 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robot Merlin jako novinka na Techagru

Jedním z přihlášených exponátů do soutěže Grand Prix Techagro 2006 byl také nově vyvinutý dojicí automat firmy Fullwood značky Merlin.

„Přinášíme farmářům novou etapu automatizovaného dojení,“ deklaruje anglická společnost, která má dlouhou tradici v oboru a v České republice významné zastoupení na trhu v dojírenské technologii.

Co nový Merilin nabízí? Kompletně nové elektrické rameno vyniká vysokou rychlostí nasazování strukových násadců. a velmi tichým provozem. „Toto rameno je nejtišším a nejvýkonnějším ramenem, které jsem dosud na našich robotech použili.“

V robotu je možné krmit až třemi druhy krmiva s možností doplnit výstup na tekuté krmivo.

Unikátní konstrukce se dvěma výstupními brankami umožňuje vysokou flexibilitu šitou na míru farmy. Krávy mohou do robotu vstupovat buď ze zadní strany nebo z boku, výstup je možné do boku i vpřed. Tímto jedinečným uspořádáním vznikla vestavěná separace dojnic, která součástí konstrukce robotu a nevyžaduje tedy žádné další instalace.

Dotykový displej na čisté straně robotu umožňuje snadný a intuitivní přístup ke všem základním údajům.

Analyzátor složek mléka včetně nejnovějšího senzoru na měření čtvrťové dojivosti analyzuje mléko z každého struku zvlášť a s velkým předstihem umožňuje diagnostikovat zdravotní potíže. Senzor na měření čtvrťové vodivosti analyzuje mléko z každého struku a upozorňuje na případnou infekci mléčné žlázy. Testy prokázaly, že zařízení funguje srovnatelně nebo lépe než detekce prováděná dojičem.

Dále se měří obsah tuku, bílkovin, laktózy a detekuje přítomnost krve v mléce. Kyselý proplach strukových násadců (kyselinou peroctovou) se uskutečňuje po každém dojení.

Robot má široké možnosti rozšíření a osazení další technologií. Je dostupný ve třech variantách, které se liší typem výbavy.

Nová generace robotu Fullwood Merlin se díky nové technologii vyznačuje velmi tichým provozem a zahrnuje mnoho inovací, které zlepšují nejen welfare dojnic, ale zohledňují i bezpečnost obsluhy a celistvost dojicího procesu.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down