19.11.2018 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robot Sentinel pro zastýlání

Cenu za inovace na EuroTIeru získal robot, který zastýlá podestýlku v chovech drůbeže. Základem udržitelného, zdravého chovu drůbeže šetrného k životnímu prostředí je optimalizace hospodaření ve všech oblastech. Například pro automatické monitorování klimatu a pro regulaci ventilace nebo vytápění se používá široká škála snímačů – pro teplotu, vlhkost a obsah CO2 a NH3. Senzory jsou však obvykle stacionární a zachycují pouze lokální prostory.

Robot Sentinel od společnosti Inateco nyní nabízí pro drůbežářské provozy mobilní automatické podestýlání. Zařízení se instaluje ke stropu. S vizuálními a tepelnými senzory je robot schopen individuálně dávkovat podestýlku do míst, kde je to potřeba. Vzhledem k nízké hmotnosti může být systém podestýlání Robot Sentinel instalován pod stávajícími stropy bez nutnosti zesílení nosných konstrukcí. Jeho akční rádius je 200 m, podestýlka je dopravována pneumaticky. Může to být jakýkoli sypký materiál – pelety, piliny a hobliny, štěpky nebo moučka. Robot sám rozpozná vlhké oblasti, kam přistýlá větší množství materiálu. Kromě vizuálních a tepelných senzorů důležitých pro navigaci může být osazen i dalšími snímači. Může jít např. o systémy měření obsahu CO2 nebo NH3 v prostoru chované drůbeže.

Informace jsou pak získávány komplexně ze všech dostupných zdrojů, což umožňuje poskytnout chovatelům drůbeže specifická varování a doporučení pro řízení klimatu. Systém rozmetání podestýlky Sentinel od společnosti Inateco umožňuje snížení emisí chovů drůbeže, neboť šetří množství podestýlky, která se aplikuje selektivně do vlhkých oblastí. Další použití se nabízí jako mobilní platforma pro měřicí stájové senzory.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down