27.04.2017 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Robotický vysavač kejdy

EXPONÁT PŘIHLÁŠENÝ DO SOUTĚŽE O ZLATOU MEDAILI ANIMAL TECH
--
Lely Discovery 120 Collector je nejnovějším členem rodiny malých autonomních robotů skupiny Lely, která je známá svými automatickými přihrnovači krmiva Lely Juno a automatickými shrnovači kejdy Lely Discovery na roštových podlahách.

Nový vysavač kejdy Lely Discovery 120 Collector se samostatně pohybuje ve stáji podle naprogramovaných tras a čistí pevné betonové podlahy v hnojných chodbách sbíráním kejdy do vnitřního vaku. Po stáji se orientuje pomocí dvou ultrazvukových senzorů, senzoru nárazu a elektronickým kompasem. Počet jednotlivých jízd záleží na velikosti a uspořádání stáje, kdy jeden robot zvládne maximálně 100 krav/500 m2. Podle kapacity gelových baterií může zařízení vykonat jednu trasu až 20x denně. Ovládání a jednoduché programování tras se zadává pomocí chytrého mobilního telefonu a aplikace Lely Control.

Uklízecí robot vyjíždí na určenou trasu v zadaný čas a v požadovaný interval v závislosti na velikosti stáje. Jeho 340 litrová nadrž na kejdu je prázdná, zatímco 70 litrové vaky na vodu jsou zcela naplněné. Přední vak ústí do přední vodní trysky, která zvlhčuje nasávaný materiál, což umožňuje lepší nasátí do vnitřní nádrže. Zadní vak zásobuje zadní vodní trysku, která postřikem snižuje kluzkost vyčištěné podlahy.

Jakmile vysavač dokončí určenou trasu, vrací se zpět do nabíjecí stanice nad sběrný kanál. Zde si doplňuje zásoby vody a roztahující se vodní vaky vytlačují kejdu z nádrže přímo do kanálu.

Lely Discovery 120 Collector je ideálním řešením pro farmy, které nemohou vynaložit vysoké a nerentabilní náklady na instalaci jiného systému čištění hnojných chodeb a krmišť a zároveň mají vysoké požadavky na čistotu stáje a pohodu svých zvířat. Zařízení je totiž geniálně jednoduché. Nepotřebuje instalovat žádné další naváděcí prvky, protože si plně vystačí se svými ultrazvukovými čidly a elektronickým kompasem. Všechny elektrické součásti jsou poháněné energií z 12 V gelové baterie a denní spotřeba dosahuje max. 3 kWh. Je možné naprogramovat až 16 různých tras v libovolném časovém harmonogramu v závislosti na potřebě chovatele a jeho stáda. Robot zvířata neruší a pro jeho bezpečnost je vybaven nárazovými čidly a senzory otáček kol. Proto včas reaguje na dočasnou překážku, zvíře anebo změnu podmínek během trasy.

Tým rodinné firmy

AGRO-partner ze Soběslavi

info@agropartner.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down