17.04.2023 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozebíratelné boxy pro telata

UniBox je rozebíratelný univerzální box pro individuální a skupinové ustájení telat v období mléčné výživy do věku tří měsíců. Boxy se instalují pod střechou, ve vzdušných teletnících s rovnou pevnou podlahou. Exponát je přihlášen do soutěže o Zlatou medaili Animal Tech. 

Jejich konstrukce umožňuje jak individuální, tak párové nebo skupinové ustájení telat a umožňují přímý vizuální a hmatový kontakt. Sestavují se do libovolných sestav podle rozměrů stáje a počtu zvířat v turnusech. Boxy jsou jednoduše rozebíratelné na jednotlivé díly, které je možné dokonale očistit a dezinfikovat mimo stáj.

Boxy jsou složeny z ocelové konstrukce a bočních plastových desek. Čelní branky a záda boxů, stejně jako patky a spojovací oblouky jsou vyrobeny ze žárově zinkované oceli. Rám čela je vyroben z nerezové oceli. Plastové boční stěny jsou tvořeny plastovými panely o rozměrech 2000 x 1000 x 20 mm a váží 15 kg. Panely PT Leightweight jsou vyrobeny z prvotřídního polypropylenu a polyetylenu a navzdory své lehkosti vykazují dobré vlastnosti z hlediska pevnosti a průhybu. Panely jsou dodávány buď s celistvou plochou, nebo s otvory.

Spojování boxů se provádí jednoduchým vysunutím celého plastového panelu mezi dvěma nebo i více boxy, podle potřeby. Stabilitu hrazení i po spojení většího počtu boxů zajišťují spojovací oblouky.

Výhodnou řešení Uniboxů je možnost jejich sestavení do libovolných sestav bez kotvení k podlaze. To umožňuje i důkladnou očistu a dezinfekci stáje i jednotlivých částí boxů. Možnost spojování telat do párů a do skupin (např. před přesunem telat do skupinových kotců po odstavu) zabraňuje sociálnímu stresu zvířat a podporuje příjem startéru. Uniboxy tak umožňují splnění případného zpřísnění požadavků na welfare ustájených telat.*

Martin Křivka

Farmtec a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down