30.04.2004 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sázka na kruhové dojírny

Ve stánku firmy WestfaliaSurge si mohli návštěvníci výstavy Techagro 2004 prohlédnout největší novinky firmy – kruhové dojírny s názvem Magnum40, Magnum90 a Global90.

Kruhová dojírna Magnum40 s klasickým rybinovým stáním navazuje na stejný typ s názvem Autorotor, který byl na trh uveden v roce 1995 a nainstalován ve více než 1000 provozech - jen v České republice funguje 16 dojíren Autorotor s celkovým počtem stání 394.
Za hlavní výhody kruhové dojírny Magnum40 považuje ředitel firmy Ing. Augustin Látal vyšší průchodnost, velký komfort pro obsluhu, více místa pro krávy, plynulejší průběh dojení, optimální možnost sledování zvířat, přizpůsobení dojicího místa zvířatům, umístění veškerých rozvodů pod dojicí stání, kde jsou lépe chráněny proti poškození a znečištění, inovovaný pojezdový systém, lepší čistitelnost a rychlejší instalace. Kruhová dojírna Magnum40 se vyrábí ve velikostech od 16 do 48 dojicích míst, což odpovídá maximální průchodnosti přes 200 zvířat za hodinu.
U typů Magnum90, případně Global90 se jedná o dojírny se stáním „side-by-side“, kdy krávy stojí vedle sebe a dojicí souprava se nasazuje zezadu. U těchto dojíren stojí pracovník vně kruhu na rozdíl od modelu Magnum40. Díky paralelnímu uspořádání stání zabírají tyto dojírny méně prostoru a jsou vhodnější pro větší průchodnosti. Rozdíl mezi provedením Magnum90 a Global90 je ve vybavení a provedení dojicích stání, přičemž Global se vyrábí v méně náročném provedení. Tyto dojírny se vyrábějí ve velikostech od 24 do 80 dojicích míst, což představuje dosažení největších možných průchodností.
Další novinkou, kterou firma WestfaliaSurge ve svém stánku předvedla a která je u dojíren Magnum40 a Magnum90 samozřejmostí, je systém měření mléka Metatron 21 neboli „malý počítač na dojicím místě“. „Díky zcela novému systému DPNET, představujícímu počítačovou síť v dojírně, je možné si pomocí ovladačů Metatron P21 zobrazovat přímo na dojicím místě prakticky jakékoliv informace nejenom o dojení, ale i o kterémkoliv zvířeti a to nejen v číslicové, ale i v grafické podobě“, doplňuje ing. Látal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down