22.12.2002 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Seriál dá půl milionu českým koním

Seriál podporující dvouleté anglické plnokrevníky českého chovu se stal hitem nedávno skončené dostihové sezóny a pro příští rok je už připraveno jeho pokračování. Projekt financovaný výživářskou firmou Schaumann ČR (a nazvaný proto podle ní) vstoupil na scénu celkem čtyřikrát a pro nejlepší účastníky měl připraveno 400 000 Kč. Seriál Schaumann 2003 přichází s částkou ještě vyšší: půlmilionem korun.

„Premiéra seriálu se setkala s velkým zájmem majitelů a chovatelů. Očekávání organizátorů bylo mnohonásobně překonáno – 101 majitelů dostihových stájí a chovatelů plnokrevníka přihlásilo do kvarteta testů celkem 164 koní,“ uvedl pro týdeník Zemědělec Petr Drahoš, řídící pražské závodiště ve Velké Chuchli pro společnost TMM. „Správnost myšlenky a realizace projektu tak byla plně potvrzena.“.

Nekompromisní Víla
Peníze seriálu si letos rozdělilo 17 nejlepších hřebců a klisen. Nejvíc „utrhla“ Malá Mořská Víla z chovu Josefa Konečného v Poteči u Valašských Klobouk: 140 000 Kč dostal majitel šampiónky, stáj Sectori Ševčík Vlachovice. Část z této částky pak směřovala k trenérovi (tím byl Allan Petrlík) a jezdkyni Adéle Klepetkové. Malá Mořská Víla je dcerou amerického plemeníka Sectori a české Mesiny, zatímco její dědeček z matčiny strany Miami Springs se narodil ve Velké Británii. Klisna dokázala vyhrát dva seriálové dostihy, nejdříve Cenu Schaumann Horsal ve Velké Chuchli a potom závěrečnou a současně hlavní Cenu Schaumann ČR na pardubické trávě.
Na druhém místě co do finanční úspěšnosti se v prvním ročníku chvályhodné akce umístili současně dva koně.Tmavý hnědák Radbec (Beccari – Radiace, po Sharp End) narozený v Hřebčíně Napajadla startoval za stáj Výstavba Hostivice, tmavá hnědka Night Pattaya (Dara Monarch – Nalia, po Lincoln) reprezentovala chov Software PC Translátor a barvy stáje Foto Šobáň. Konta obou uvedených majitelů se zvýšila shodně o 40 000 Kč.

Vícenásobná motivace
Seriál Schaumann 2003 má v připraveno k výplatě 500 000 Kč v šesti dostizích. Všechny se odehrají ve Velké Chuchli: první 25. května, další 15. června, 31. srpna, 21. září a 19. října a poslední 2. listopadu 2003. Uzávěrka přihlášek do celé série je už v pátek 31. ledna, tedy za 46 dní.
I druhý ročník seriálu má jednu základní myšlenku – podpořit odbyt produkce českých chovatelů anglického plnokrevníka. Potenciální kupec, nový majitel koně, je motivován hned několika výhodami. Za prvé, dvouletci z domácího chovu mohou změřit síly nejprve spolu, v uzavřené společnosti, a teprve potom se utkat se zahraničními importy. Druhou výhodou jsou jednotné dlouhodobé přihlášky, třetí finanční zvýhodnění dostihů seriálu o 10 000 Kč až 20 000 Kč proti normálu. Ve všech šesti testech je dotováno prvních pět míst. A ještě něco navíc: chovatel vítěze jakéhokoliv seriálového dostihu obdrží volnou přihlášku do pokračování projektu v roce 2004.
Pokud lze tedy něco v českém turfu skutečně upřímně pochválit, pak je to určitě tato představená iniciativa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down