02.12.2004 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Seriál Schaumann 2004 ve finále

Chuchelské závodiště čeká tuto neděli (tedy 24. října) finále seriálu dostihů pro dvouleté anglické plnokrevníky českého chovu. Třetí ročník akce, nazvaný podle výživářské firmy, která stála u její kolébky, Schaumann 2004 vyvrcholí závěrečným testem na 1500 metrů. V cíli dostane majitel vítěze 60 000 Kč dotací a ještě prémie ve výši dalších 10 000 Kč.

První ze šesti zkoušek III. ročníku seriálu se odehrála jako Cena Provimi Pet Food CZ na pražské trávě v neděli 30. května. Nejrychlejší z deseti startujících byl tmavý hnědák Shadow Day (Gay Minstrel – Shadow) ze stáje Vadigar – Tichá. Hřebec se narodil v chovu Mgr. Evy Holovské a je připravován Danou Tichou. Papírového favorita (18,5 : 10) vedl šampión Dušan Andrés a bez jakéhokoli problému společnými silami porazili celé pole o čtyři a více délek na trati dlouhé 1022 metrů.
Druhý díl projektu se jmenoval Cena výrobků Brasa a byl odběhnut 13. června. Smál se tmavý hnědák Shemic (Alex the Great – Semanti) reprezentující barvy Kis – vodomery.cz. Distanci 1216 metrů absolvoval v roli outsidera (90 : 10), to ovšem nevadilo ani jemu, ani žáku Václavu Janáčkovi v jeho sedle. Shemic pochází z chovu Pulec Hřebčín Mimoň a trénuje ho Ladislav Šilhavý.
Potřetí se „seriálově“ bojovalo 29. srpna v Ceně Horsal Super Sport (1200 metrů). Jména vítězů: Hnědák Carnation (Beccari – Carnival of Light), stáj Jana a spol., trenér Jiří Michal a žokej Jaroslav Kovařík. Chovatelem koně, kterému nikdo moc před startem nevěřil (80 : 10), je Alex Gorrie – Salvator.
Čtvrtá zkouška výkonnosti, Cena Horsal Super Extrém (12. září, 1310 metrů) měla na stupních pro nejlepší přesně stejnou sestavu, jako ta třetí. Carnation zase nebyl favoritem a podle sázejících měl doběhnout až třetí. Nestalo se tak.
V pátém dílu Seriálu Schaumann se vrátil na scénu v hlavní roli již jednou vítězný Shemic. Cenu Super Junior (3. října, 1416 metrů) musel podle všeobecného mínění vyhrát a také vyhrál v nízkém kurzu 18 : 10. Jeho partnerem byl opět Václav Janáček, tentokrát ale už jako vyučený profesionální jezdec.
V prvním ročníku seriálu dominovala klisna Malá mořská víla, která za dvě vítězství vydělala svému majiteli 120 000 Kč. Loni získali bonusy, tedy volnou přihlášku pro rok 2004 chovatelé Josef Bartoš (za výhru hřebce San Jose), Hřebčín Napajedla (za vítězné trio Lakonica, Regatta a Reviton) a Gorgl´s Farm, jejíž odchovanec Heretic vyhrál dva dostihy a zvětšil konto stáje o 128 400 Kč.
Startovní listina Ceny Schaumann ČR byla v době uzávěrky tohoto čísla ještě neznámá. I přes to je jasná jedna věc – do Velké Chuchle určitě stojí za to přijít. Čtenářům Zemědělce zajistila spolupráce vydavatelství Profi Press s Dostihovým závodištěm Praha hezký dárek, volnou vstupenku. Najdete ji na straně 28.
Společnost Schaumann ČR se sídlem ve Volyni dodává na trh doplňkové směsi pro koně Horsal Super Sport, Horsal Super Extrém, Horsal Super Kondice a Horsal Super Junior. Posledně jmenovaný přípravek je určen mladým koním.Jinými slovy, právě startující v seriálu Schaumann 2004 by ho měli mít běžně na svém jídelníčku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down