01.11.2012 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Simagena bude příští rok inovativní

Tradiční mezinárodní přehlídka hospodářských zvířat Simagena doprovázející veletrh Sima, který se koná v Paříži od 24. do 28. února 2013, chystá pro příští rok mnoho novinek.

 Na severním výstavišti Villepinte, kde se bude Simagena konat, se očekává řada přehlídek a soutěží dojeného i masného skotu. Ve stejnou dobu se na jižním výstavišti Porte de Versailles koná Mezinárodní zemědělský veletrh SIA, který je přehlídkou všech francouzských producentů potravin – zemědělců ze všech regionů Francie i ze zámoří.

 Cena budoucnosti a mládí

Podruhé Simagena chystá soutěžní přehlídku jalovic holštýnského skotu a mladých vodičů od 16 do 25 let. Očekává se přes 90 jalovic ve třech kategoriích. Soutěž mladých covatelů je rozdělena na juniory (do 20 let) a seniory (do 25 let) – cílem je ohodnotit jak dokáží zvíře připravit a předvést v soutěžním ringu. 

 Co chovatelům přináší genomika?

Chovatelům se má představit poradna, na které se dozvědí o vývoji genetiky a jejího podoboru genomiky. Na to, jak se orientovat v přehledech genomických žebříčků plemenných zvířat budou dávat odpovědi zástupci šlechtitelských organizací přímo na výstavišti.

 Katalog pro chovatele skotu

Poprvé přinášejí pořadatelé výstav SIMA a SIA společný katalog vystavovaných zvířat, a to ve francouzském i anglickém jazyce. Bude k dispozici na obou výstavách.

 Česká účast

Z tuzemských firem už mají na výstavě SIMA zajištěnou účast: Farmet Česká Skalice, Mitas Praha, Ravak – strojírny Rožmitál, SMS Rokycany a Strom Praha. Pro tuto SIMU tyto firmy vytvořily rekord ve výstavní ploše, která činí 1494 m2.

  Bližší informace o francouzských veletrzích podá v českém jazyce :

Anna Vojáčková, tel.: 222518587, info@francouzskeveletrhy.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down