02.12.2004 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Skvělá Registana vyhrála Velkou

Osmiletá hnědka Registana vyhrála pro stáj Wrbna Racing 114. ročník Velké pardubické České pojišťovny, navíc v novém traťovém rekordu. Trať 6900 metrů s 31 překážkami urazila za 9:15,48 minuty. V jejím sedle byl německý žokej Peter Gehm, který dokázal téměř neuvěřitelné – během posledních čtyř let zvítězit ve Velké čtyřikrát s třemi různými koňmi. Chalco (2001), Maskul (2002) a Registana (2003 a 2004), to jsou jména jeho stejně slavných čtyřnohých partnerů.

Registana se narodila 1. dubna 1996 v německém hřebčíně Gorsldorf. Její otec Tauchsport i matka Reklame mají jako místo narození uvedenou ještě bývalou NDR, dědeček Immer byl odchován v tehdejší Maďarské lidové republice. Klisna startovala v letošní sezóně celkem pětkrát a nikdy nebyla poražena, třikrát triumfovala v italském Meranu a dvakrát v Pardubicích. Jejím trenérem je MVDr. Čestmír Olehla, který připravoval rovněž legendárního Železníka.
Absolutní favoritka dostihu Registana se přesně podle očekávání ujala dirigování průběhu Velké. Taxis skočila perfektně jako první, ale ani nikdo z dalších šestnácti koní tam nepadl. Konkurence se sice začala postupně zmenšovat, ale čelo dostihu nadále ovládala Registana, Retriever, Decent Fellow a Maskul. Až v oblouku před cílovou rovinou začalo být jasno. Registana „zařadila“ nejvyšší možnou rychlost a Josef Váňa na Retrieverovi se definitivně rozloučil s naplněním svého snu o šestém vítězství na Taxisu a spol.
V cíli měla Registana velmi lehký náskok devět délek (tedy asi 27 metrů), Retriever (Váňa, stáj Koi Dent) obsadil skvělé druhé místo, zatímco Váňou rovněž trénovaný Decent Fellow (Havelka, stáj Dr. Charvát) byl po roce opět třetí. Za ním se seřadili Maskul (Andrés, stáj Nýznerov), Laneret (Tůma, DS Dvorce), Kyrton (Bartoš, Presscard Ostrava) a Barbaresco (Hurt, Jantar Bruntál). Klasifikováno tedy bylo sedm startujících a deset koní dostih nedokončilo.
První místo ve Velké pardubické 2004 zvětšilo konto stáje Wrbna Racing o 2,225 milionu Kč a majitelská prémie byla rovněž slušná, činila 225 500 Kč. Trenér Olehla uvažuje o tom, že by milionářka Registana mohla do konce roku ještě stihnout jeden dostih, a to v britském Cheltenhamu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down