SMD led - led dioda Surface Mounted Device (SMD)

Čipy SMD, povrchově namontované na integrovaném obvodu, si získaly oblibu pro řadu aplikací, od žárovek a LED pásků až po indikátory zmeškaných hovorů na prvních modelech mobilních telefonů.

Univerzální řešení pro elektroniku

Tyto čipy jsou ve srovnání s DIP diodami mnohem menší, což jim dává větší univerzálnost z hlediska možných aplikací. Technologie SMD je kompatibilní i se složitějšími modely, jako je SMD 5050, které podporují funkcionalitu RGB na jednotlivých čipech. To znamená, že jsou schopny vyzařovat světlo v červeno-zeleno-modré barevné kombinaci v rámci jednoho zařízení na rozdíl od DIP diod. SMD led diody https://www.tme.eu/cz/katalog/led-diody-smd_100404/ nepřevzaly tvar kuličky ze starších modelů. Vypadají jako ploché čtvercové počítačové čipy. Za zmínku stojí, že SMD LED mohou být vybaveny více než jedním párem katod a anod. Existují modely se 2, 4 nebo 6 konektory, v závislosti na počtu diod na čipu. Pro každou diodu je samostatný obvod. Například modely SMD 5050 mají 3 diody na jednom čipu, což v překladu znamená 3 obvody a 6 konektorů.

Možnost umístit 3 LED na stejný čip způsobila revoluci ve vývoji LED průmyslu. Pokud čip obsahuje jednu červenou, zelenou a modrou diodu, lze s ním získat světlo v libovolné barvě viditelného spektra úpravou úrovně výstupního proudu na každé diodě zvlášť. Díky jasu vyzařovaného světla a schopnosti měnit barvy se SMD čipy běžně používají v LED páscích a žárovkách .

SMD led koupíte na tme.eu

SMD led koupíte v eshopu tme.eu, kde najdete tisíce položek skladem. TME je společnost založena před více než 30 lety v Polsku. Od té doby tato rodinná firma ušla dlouhou cestu a její výrobky si můžete zakoupit po celém světě. Mimo jiné podporuje například program Community Changemakers. Cílem této kampaně je podporovat kreativní přístup k elektronice a technologiím s cílem uspokojit potřeby a řešit problémy místních komunit. Ambasadoři TME přinášejí celou řadu inovativních nápadů jako je například vývoj a implementace systému pro dálkové zavlažování polí nebo přenosné chladničky, které jsou napájeny solární energií.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down