17.10.2020 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Snižování obsahu antibiotik a ZnO v krmivech pro odstavená selata

Kvasinky mohou hrát významnou nutriční roli v překonávání nepříznivých důsledků odstavu selat. To bylo klíčové sdělení z webináře, který nedávno uspořádali redaktoři z časopisů All About Feed a Pig progress.

Webinář, který byl organizován z Amstrodamu, zahájila Dr. Megan Edwardsová, odbornice na výživu ve společnosti Integral Nutrition se sídlem ve Vietnamu.

Dr Megan Edwardsová: „Řešení výživy při odstavu:“

Autorka popsala změny u odstavených selat. Vyzdvihla nukleotidy, glutamin a treonin. Vyslovila prosbu začít nové způsoby ovládání zdraví střevního traktu. Řekla, že těžké kovy a anibiotika měly potencionálně pokrýt některé naše krátké výstupy v minulosti. Dodala :  Můžeme minimalizovat potřebu terapeutického oxidu zinečnatého a potenciál zvýšit využití antibiotik lepším pochopením hlavních potřeb odstavených selat v jejich vývojové fázi (odstav v 7 až 10 týdnech). Řekla, že výživa může mít příznivý a synergický účinek.

Dr. Tadele Kiros : Modifikace mikroflóry střevního traktu selat. 

Mikrofon byl využit ve Vietnamu a pak v Kanadě. kde Dr. Tadele Kiros, globální manažer R  a D v oblasti prasat uvedl efekt u probiotik, kvasnic druhu Sc47 na střevní mikroflóru prasat. Řekl, že modifikace střevní mikroflóry může být nástrojem k omezení používání antibiotik. Uvedl dosažené výsledky 2 pokusů s testováním, zda probiotické droždí může  modifikovat střevní mikroflóru na příznivé bakterie.

Více najdete v Krmivářství 5/2020.

Zdroj: Vebinář Reducing antibiotics and ZnO in weaner diets. All About Feed, 5/2020.

Ladislav Slavík

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down