17.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž Pan chovatel odstartovala

Po několik následujících měsíců mají všichni čeští chovatelé skotu šanci být přihlášeni do nové soutěže o nejlepšího chovatele tohoto roku. Soutěž byla slavnostně odstartována v pátek 18. května na Národní výstavě hospodářských zvířat v Přerově a bude probíhat až do konce letošního roku. Vítěz získá vedle peněžního obnosu také titul Pan chovatel 2007.

Pokud je ve vašem okolí někdo, o kom jste přesvědčeni, že je jedním z nejšikovnějších chovatelů, které znáte, neváhejte a přihlaste jej do soutěže Pan chovatel 2007.

Kdo se může zúčastnit hlasování
Hlasování se může zúčastnit každý zemědělec, chovatel nebo pracovník odborných služeb (veterinář, plemenář), a to prostřednictvím anketního lístku, který zašle vyplněný na adresu některého z organizátorů soutěže. Každý účastník ankety má možnost hlasovat pro tři fyzické osoby, o kterých je přesvědčen, že patří mezi nelepší chovatele skotu v České republice. Chovatelé, kterým dáte svůj hlas, získávají rovnocenný jeden bod (pořadí, ve kterém chovatele vypíšete, neurčuje prioritu). Podmínkou je, aby zvolený chovatel či chovatelé nebyli ze stejného zemědělského podniku, ani chovu jako zasílatel anketního lístku. Každý účastník ankety má právo zaslat do soutěže pouze jeden anketní lístek. Další vyplněné anketní lístky od stejného zasilatele budou považovány za neplatné. Není však problém, aby z jednoho zemědělského podniku hlasovalo více osob. Na dodržování pravidel soutěže bude dohlížet tříčlenná kontrolní komise, která bude mít možnost do hlasování zasáhnout. V případě, že by někdo hlasoval například pro neadekvátní podnik nebo neexistující osobu, může dát komise návrh na vyřazení anketního lístku ze soutěže.

Na koho čeká odměna
Na konci soutěže budou jednotlivé hlasy sečteny a první tři chovatelé s největším počtem bodů obdrží jako výhru finanční obnos třicet, dvacet a deset tisíc korun. Držitel prvního místa získá navíc titul Pan chovatel 2007. Odměna nečeká jen na výherce, ale také na účastníky soutěže, kteří zasílali své hlasy. Ze všech došlých anketních lístků boudou nakonec vylosováni tři účastníci soutěže, kteří získají zahradní benzínovou sekačku v hodnotě osmi tisíc korun.
Soutěž o nejlepšího chovatele bude probíhat až do 15.prosince 2007. Vyhlášení výsledků se uskuteční začátkem roku 2008 na odborném semináři organizátorů soutěže ve Žďáře nad Sázavou.

Anketní lístky
Přesná pravidla soutěže najdete ve spodní části anketních lístků, které se budou rozdávat na různých zemědělských akcích a výstavách, a také v přílohách zemědělských časopisů. Anketní lístky můžete najít ke stažení rovněž na webových stránkách organizátorů a partnerů soutěže.
Organizátory soutěže Pan chovatel 2007 jsou společnosti Tekro, spol. s r. o., Farmtec, a. s., CZ Delta, spol. s r. o. a MVDr. Soňa Šlosárková Ph.D. Partnery soutěže jsou Český svaz chovatelů masného skotu, Svaz chovatelů českého strakatého skotu, Svaz chovatelů holštýnského skotu, Agrární komora ČR a vydavatelství Profi Press, s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down