30.08.2022 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž pro juniory

Závěrem letního školení mladých chovatelů v Poděbradech byla uspořádána soutěž studentů v přípravě krav a jejich vodění ve třech kategoriích.

Mladí chovatelé a studenti se zájmem o péči o zvířata a výstavnictví se sešli v půli srpna na letním školení. Hostil je Školní statek Středočeského kraje v Poděbradech, kam se sjeli nejen příznivci holštýnského plemene, ale také zástupci českého strakatého skotu, plemene jersey a brown swiss.

V kategorii dětí nakonec nebylo poražených. Pro Vkiho Singh byli vítězové všechny čtyři děti, které se zúčastnily, přestože mají ještě co zlepšovat.

Kategorie Juniorů do 20 let se účastnilo 12 studentů, z nichž nejlépe předvedla jalovičku Věra Zaoralová z Tauferovy SOU a SOŠ Veterinární Kroměříž, druhé místo obsadila Lucie Hrdličková a třetí místo patří Martinu Hřebcovi, oba ze SZeŠ a veterinární Lanškroun.

Mezi nejstaršími juniory do 26 let se na první příčku dostal Vratislav Kříž z České zemědělské univerzity, druhé místo obsadila Vanda Keřková také z ČZU a třetí místo patří Vendule Kourkové z Jihočeské univerzity.

Všem vítězům patří velká gratulace a všem účastníkům děkujeme za píli a zápal pro věc, kterou ocenil i sám školitel Vki Singh.

Záštitu nad celou akcí měl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Foto archiv Soni Jelínkové 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down