06.05.2019 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Špičková technologie i do českých a slovenských stájí

Společnost AGRO A. R. W. přihlašuje do soutěže o Zlatou medaili výstavy Animal Tech kladívkový drtič HayBuster H 1030, který přináší nové možnosti úpravy krmiva a steliva pro živočišnou produkci na českém a slovenském trhu. K tomu poskytl rozhovor manažer společnosti AGRO A. R. W., s. r. o., Radim Strapek, který má na starosti produkty společnosti HayBuster.

Jste zástupci americké firmy HayBuster, proč?

Naše společnost se již 25 let zabývá obchodem se zemědělskou technikou, službami v zemědělství a v neposlední řadě také obchodem s biomasou určenou nejen pro energetické účely.

Postupem času nastala potřeba rozdružování zhruba 20 000 tun biomasy a museli jsme najít způsob, kterým budeme schopni toto velké množství zvládnout. Vyzkoušeli jsme nespočet strojů všech různých značek, až se k nám dostal dnes již 15 let starý model H 1100 od amerického výrobce HayBuster. Byl to jediný stroj, který byl schopen rozdružit požadované množství biomasy na námi požadovanou délku při nízkých nákladech na údržbu a provoz stroje. HayBuster se pro nás stal jasnou volbou. Když se vedení společnosti HayBuster v roce 2018 rozhodlo, že rozšíří svou prodejní síť o český a slovenský trh, neváhali jsme a rozhodli jsme se zužitkovat své obchodní zkušenosti právě ve prospěch značky HayBuster.

Komu je vystavovaný stroj určen a co umí?

Stroj HayBuster H 1030 je primárně určen pro společnosti zabývající se živočišnou výrobou. Je možné s ním připravit velice kvalitní podestýlku i krmení. Frakce, na kterou stroj umí zpracovat slámu, se pohybuje od 0,8 cm do 15 cm podle typu použitého síta, které se dá jednoduše a rychle měnit.

Díky vysokému výkonu a schopnosti zpracovat i vlhké balíky slámy jsou stroje HayBuster H 1030 používány také při výrobě agropelet nebo na drcení slámy do bioplynových stanic. Velkou výhodou HayBusteru H 1030 je také to, že umí zpracovat téměř jakýkoli druh sena či slámy, nedělá mu problém kukuřičná sláma, řepková sláma a další plodiny.

 Vývoj rozdružovačů přinesl řadu zajímavých inovací. Které považujete za nejpřínosnější?

Společnost HayBuster patří k inovátorům na trhu. Věnuje se dlouhodobě zvyšování produkce v oblasti živočišné výroby, což spočívá v jednoduchosti a automatizaci při používání stroje.

Největší přednosti však vidím ve snížení spotřeby slámy a sena. Díky rozdružení na jemnou frakci kolem 2 cm na podestýlku je uživatel schopen ušetřit až 30 % slámy, jelikož takto rozdružená sláma má vyšší savost, neucpává tolik odpadní kanály a rychleji mineralizuje v hnoji.

A to není jediná výhoda, při zvyšování obejmu krmiva pro dobytek, ať už senem či slámou, je takto rozdružené krmení daleko lepší, jelikož dobytek nemusí tolik separovat a vzniká tak méně odpadu z krmení. Lze tak vlastně vyrobit i kvalitní krmení do starteru pro telata.

Jaké jsou hlavní přednosti?

V dnešní době na trhu v podstatě neexistuje stroj, který by mohl stroji HayBuster H 1030 konkurovat, a to v mnoha ohledech, které jsou klíčové pro koncového zákazníka.

Mám na mysli jednoduchost ovládání a údržbu, bezpečný provoz a vysoký výkon – se strojem HayBuster je uživatel schopen bez jakéhokoli problému rozdrtit 10 tun za hodinu, a to na frakci 2 cm.

Stroje HayBuster jsou mimo jiné schopné drtit obilniny a kukuřičné zrno. Zákazník tak má možnost si nadrtit například vlhkou kukuřici na krmení.

Tím pádem od nás zákazník získá dva stroje v jednom. HayBuster H 1030 tak šetří náklady na lisování, díky nižší spotřebě slámy a šetří náklady na energii a mzdu obsluhy, díky vysokému hodinovému výkonu.

 

Jaké jsou technické modifikace?

Produktová řada drtičů HayBuster obsahuje modely H 800, H 1000, H 1030 a H 1130, tyto modely se od sebe liší především velikostí a hodinovým výkonem. Model HayBuster H 1030 je z celého portfolia drtičů HayBuster nejpropracovanější a nejmladší a z našeho pohledu má největší šanci na úspěch na českém a slovenském trhu a to především díky své univerzálnosti a jednoduchosti ovládání díky kompletně novému ovladači s digitálním displejem.

Kde můžeme stroje vidět?

Stroj představíme na výstavě Animal Tech, která se koná 12. až 15. května 2019 na brněnském výstavišti. Všechny zájemce tímto srdečně zveme na stánek číslo 003 na volné ploše F, kde mohou stroj vidět a kde se rádi podělíme o další informace. Dále plánujeme účast na Celoslovenských dnech pole ve Dvorech nad Žitavou a průběžně na předváděcích akcích, o kterých budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách.*

AGRO A. R. W., s. r. o.

Stará Červená Voda 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down