17.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spokojenost na všech stranách

Další ročník Národní výstavy hospodářských zvířat v Přerově je za námi. Jeho organizátoři Genoservis, a. s., a Veletrhy Brno, a. s., s ním jsou spokojeni. Návštěvníků i vystavovatelů opět přibylo, výstavní plochy se rozšířily a úroveň genofondu zvířat se zlepšila. Sotva se však za letošním ročníkem zavřely dveře, pořadatelé již začali přemýšlet nad tím, co a jak by se do toho příštího dalo zase vylepšit.

Letošní pátý ročník Národní výstavy hospodářských zvířat v Přerově byl podle Lenky Kahánkové ze společnosti Genoservis, a. s., velice úspěšný. Jedinou vadou na kráse byla snad jen nepříjemná průtrž mračen, která ve čtvrtek dopoledne provázela jeho slavností zahájení. Toho se tentokrát ujal ministr zemědělství Petr Gandalovič. „ Návštěvy ministra Gandaloviče si velmi považujeme. Přerovské výstavy se téměř vždy účastní někdo z Min isterstva zemědělství ČR, ale často se nestává, aby to byl samotný ministr, takže jsme byli jeho návštěvou poctěni,“ řekla Kahánková. Ministr se v Přerově zdržel celý den. V odpoledních hodinách vystoupil na veřejném semináři, který se konal v aule Střední školy zemědělské Přerov a poté ještě na tiskové konferenci.
Podobně jako v minulých letech i tento rok na přerovské výstaviště během čtyř dnů zavítalo kolem čtyřiceti tisíc návštěvníků. „Výstava patří z pozice holštýnského skotu a také prasat k největším v České republice. Pro laickou, ale i odbornou veřejnost je lákavá zejména tím, že je možné na jednom místě vidět hned několik druhů plemenných hospodářských zvířat s excelentní genetikou a výbornou produkcí,“ sdělila. Na krátkou dobu tam našlo útočiště 1108 zvířat, mezi kterými byli jedinci jak dojného, tak masného skotu, ovcí, koz, koní, a drobného hospodářského zvířectva.
V bohatém čtyřdenním programu mohli návštěvníci výstavy vidět řadu přehlídek hospodářských zvířat a rozsáhlé kolekce zemědělské techniky, vše za doprovodu bohatého kulturního programu. Velkou pozornost poutal zejména holštýnský šampionát. Jak prozradila Kahánková, přípravami holštýnek na tuto soutěž se zabývali odborníci až z Kanady a Spojených států. Lidé i chovatelé se tu od nich mohli leccos přiučit. Šampiónka výstavy postupuje do soutěže o nejlepší holštýnskou krávu Evropy, kterou vyhlašuje časopis Holstein international.
Jak počet vystavovatelů, tak návštěvníků Národní výstavy hospodářských zvířat v Přerově se každým ročníkem zvyšuje. Už dnes je podle Kahánkové výstaviště téměř na stropě svých prostorových možností. „Plocha výstaviště už je vyčerpaná. Tam, kde byly dříve parkovací plochy, jsou dnes plochy výstavní. Zájem ze strany vystavovatelů totiž neustále roste. Na každém ročníku je jich zhruba o deset až dvacet procent více. To je problém, který se bude muset do budoucna vyřešit,“ sdělila Kahánková. A nejen to. Do příštího ročníku je prý třeba lépe zajistit také parkování, ale určitě se najdou i další slabá místa, která budou potřebovat vylepšit. „Vždy po skončení jednoho ročníku začínáme plánovat další. Snažíme se přitom odstraňovat nedostatky, které se v předchozím ročníku vyskytly, neustále něco opravujeme a vylepšujeme. Zorganizovat takovou výstavu dá spoustu práce, takže máme po celé příští dva roky co dělat,“ prozradila na závěr Kahánková.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down