25.09.2020 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společné dílo českých firem

Na začátku září představila společnost Výkrm Třebíč, s r. o., na své farmě v Pánově u Hodonína dvě nové haly pro výkrm brojlerových kuřat, které byly dokončeny v rámci druhé etapy modernizace farmy. Společně se dvěma obdobnými halami zprovozněnými během první etapy v roce 2017 si moderní stájové prostředí dnes užívá na 200 tisíc kuřat. Celková kapacita v Pánově je však ještě o 120 tisíc brojlerů vyšší, neboť jsou zde v provozu i čtyři starší haly s pokrokovou technologií.

Hlavním projektantem a dodavatelem technologií byla společnost FARMTEC, a. s, která se zabývá investicemi a projekty farem pro skot, prasata, drůbež, ale i jímkami na kejdu včetně jejího míchání či čerpání a stavbami souvisejícími s obnovitelnými zdroji energie, zejména bioplynovými stanicemi. Farmtec má v nabídce kompletní dodávky technologií pro výkrm brojlerových kuřat, systémy pro chov nosnic i ostatní kategorie drůbeže. Zajišťuje projekční práce, stavbu, dodávku a montáž technologií až po servis, přičemž řadu technologických prvků si vyrábí sám. Veškeré technologie se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou životností. Díky spolupráci se zahraničními i tuzemskými odborníky poskytuje chovatelům i poradenství v oblasti managementu farem.

Stavební práce byly svěřeny společnosti S.O.K. stavební, s r. o., která dodává zemědělcům stavby už 25 let. V rámci chovu drůbeže realizuje přibližně 60 % staveb v republice pro drůbež všech kategorií včetně třídírny vajec a porážky, pro haly na výkrm brojlerů má dokonce vlastní know-how. Za uvedenou dobu postavila nebo zrekonstruovala 571 226 m2 ploch pro chov drůbeže s celkovou kapacitou více než pět milionů ustájených zvířat. Krmné směsi dodává na farmu v Pánově společnost AFEED, a. s., která patří mezi významné producenty krmných směsí v České republice. Jen pro zajímavost, každé třetí kuře v České republice a na Slovensku je vykrmeno jejími krmnými směsmi. V loňském roce si na nich pochutnalo 57 milionů vykrmených brojlerů.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 40.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down