15.06.2021 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost ADDICOO Group otevřela experimentální halu pro výkrm brojlerů

Společnost ADDICOO v květnu 2021 zahájila činnost vlastní experimentální haly určené pro výkrm brojlerů. Toto zařízení je součástí strategického programu rozvoje firmy, jejich plánů a cílů a je dalším krokem v ověřování vlivu krmných aditiv.

Experimentální hala, která se nachází v Pohořelicích části Velký Dvůr, bude sloužit k hledání možností pro zlepšení užitkovosti a welfare brojlerů. Toho chce ADDICOO dosáhnout provozním ověřováním stávajících produktů a krmných postupů s cílem stanovit jejich největší účinnost. Stěžejním úkolem ale bude hledání nových krmných aditiv, jejich kombinací a způsobů použití, a to především v oblasti zlepšení trávení a růstu, prevence chorob a omezení znečisťování životního prostředí.

Zařízení je uzpůsobeno k provádění krmných testů u výkrmové drůbeže a na jeho realizaci se podíleli přední dodavatelé zemědělských technologií. Hala je tak vybavena nejmodernějšími krmnými a napájecími technologiemi, systémy osvětlení, větrání, chlazení a topení. 

Je zde možné zajistit kapacitu pro testování až devíti různých skupin (po šesti boxech pro 19 kuřat), celkem tedy pro 1.026 kuřat. V tomto schématu bude možné ověřovat přípravky jak v krmivech, tak v pitné vodě, a dokonce i kombinace obou způsobů aplikace. Výsledky z modelu výkrmu brojlerů budou využity i v jiných kategoriích zvířat.

Cílem společnosti ADDICOO je nabízet inovativní řešení pro moderní a efektivní živočišnou výrobu. Strategií firmy je využívat účinné látky, které omezují nadměrné používání antimikrobiálních látek, zlepšují zdraví zvířat a jejich welfare. Kromě těchto pozitivních účinků jsou schopny zlepšit ekonomiku živočišné výroby při současném omezení zátěže na životní prostředí. 

Podle tiskové zprávy*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down