11.12.2000 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost pro zvířata protestuje proti týrání zvířat v Belgii

Proti týrání hospodářských zvířat na trzích v Belgii protestují členové české Společnosti pro zvířata. Belgickému velvyslanci v České republice Bernardu Pierrovi zaslali dopis a videokazetu se záznamem krutého zacházení se zvířaty.

Ve filmu, který dnes společnost promítla novinářům, jsou záběry pořízené na trzích se zvířaty v červenci až září. Podle předsedkyně Společnosti pro zvířata Dity Michaličkové je ze záběrů zjevné, že na trzích jsou neakceptovatelným způsobem porušovány konvence Rady Evropy o ochraně hospodářských zvířat v chovech a přepravě. Podle ní z nich vyplývá, že „ve vyspělé zemi existuje nehumánní a nemorální zacházení se zvířaty“.
Organizace GAIA, Animaux en Péril (Zvířata v nebezpečí) a Animals‘ Angels (Andělé zvířat), zabývající se právy zvířat, natočily nešetrné zacházení se zvířaty na trzích v belgických městech Ciney a Anderlecht. Film dokumentuje, jak jsou hospodářská zvířata opakovaně tlučena holemi, z nichž některé jsou zakončeny bodci. Zvířata jsou mlácena nejen přes boky, ale i do hlav a muži je kopají do břicha. V některých případech bijí zvířata i malí chlapci. Chromá, zraněná a nemocná zvířata jsou nabízena k prodeji a v tomto stavu jsou někdy již na trh přivážena. Některá z nich mohou jen velmi těžce chodit a zjevně trpí bolestí a jsou v šoku. „Doprava zvířat v tomto stavu na trh je porušením směrnice EU 91/628/ECC (doplněna 95/29/EC) o ochraně zvířat během přepravy,“ píše společnost velvyslanci v otevřeném dopise.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down