25.09.2023 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolehlivý partner chovatelů

Už více než třicet let podává pomocnou ruku našim chovatelům společnost AGRICO Třeboň. V roce 1991 začínala se stájovými systémy pro chov prasat a postupně rozšiřovala portfolio svých služeb do dalších chovatelských oborů. Dnes zajišťuje komplexně celý sortiment potřeb pro stájové technologie. Počínaje sklady na obilí včetně čističek, sušiček a dopravních cest přes stájové technologie pro prasata, skot a drůbež a konče rybářským programem či aktivním ustájením koní.

AGRICO dokáže skloubit moderní stájové prvky s požadavky chovatelů, a to jak v nových provozech, tak v rekonstruovaných stájích. Dveře do zemědělských podniků otevírá třeboňské společnosti nejen její pověst spolehlivého partnera, ale především profesionální přístup, kvalitní technologie, s nimiž má mnohaleté zkušenosti, zajímavé cenové nabídky a odborný servis. Vyspělé technologie „made in Agrico“ vedou nejen k udržení nezbytné intenzity produkce, ale také odpovídají všem požadavkům na welfare zvířat.

Technologie s vlastním rozumem

Společnost AGRICO zastupuje na českém trhu rakouského výrobce stájových technologií SCHAUER Agrotronic. Všechny jeho moderní stájové systémy jsou technicky vyspělé, extrémně spolehlivé, a i v agresivním stájovém prostředí odolné. Výrazně přispívají k pohodě zvířat, vyšší užitkovosti, nižším ztrátám, lepšímu zdravotnímu stavu a snadné obsluze ošetřovatelů. Optimální využití krmné dávky pak snižuje provozní náklady a zlepšuje ekonomické ukazatele, zejména rentabilitu a produktivitu práce.

Trendy v chovu prasat

Moderní technologie rakouské společnosti SCHAUER Agrotronic jsou spojené s umělou inteligencí. Vlastní rozum využívají jak automatické krmné boxy Compident pro březí prasnice, tak vylepšené automatické krmení Spotmix poslední generace, či automatické krmení kojených selat Babyfeed.

V poslední době se začínají chovatelé i výrobci stájových technologií vracet k volnému ustájení prasat, k velkým plochám kotce, pevné podlaze, slámě, venkovním výběhům a spokojeným zvířatům. Už 80 % stájových technologií Schauer odpovídá konceptu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down