19.05.2008 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spřežení v Kladrubech

V druhé polovině dubna uspořádal Národní hřebčíně Kladruby mezinárodní závod koňských spřežení s názvem Rudolfův pohár. Na čtyřdenní akci přijel rekordní počet závodníků z celkem osmi států. Soutěžící postupně absolvovali drezúru, maraton a parkur.

Rekordní účast závodníků zaznamenali v Národním hřebčíně Kladruby. Ve dnech 17. až 20. dubna tam soutěžila téměř stovka koňských spřežení v závodu Rudolfům pohár CAI – A 1, 2, 4, 2P. Diváci mohli vidět jízdy jednospřeží dvojspřeží a čtyřspřeží a také dvojspřeží pony. Závod byl zároveň kvalifikací na mistrovství světa jednospřeží a čtyřspřeží, které se uskuteční v polském Jarantowu, respektive nizozemském Beesdu. Od letošního roku je Rudolfův pohár součástí středoevropského poháru Golden Wheel Cup, který začíná při CAI – A v Kladrubech a pokračuje v maďarském Vescesi, rakouském Altenfeldenu a finále je v polské Warce. Letos se pohár týká soutěží dvojspřeží, od příštího roku by měl zahrnovat i soutěže jednospřeží a čtyřspřeží.
Soutěžící se svým spřežením postupně absolvuje drezúru, maraton (terénní zkouška) i parkur sestávající z průjezdu mezi kužely. Vítězem kompletní soutěže se stává ten, který v součtu tří dílčích závodů získal nejméně trestných bodů.

Výsledky Rudolfova poháru
V závodě čtyřspřeží CAI – A4, někdy označované jako královská disciplina, se se první den na start postavilo devatenáct čtyřspřeží. Nejvýše se umístil Josef Nicolaus Zeitler z Německa. Nejlepší český zástupce dosáhl na stříbrnou příčku. Byl jím Jiří Nesvačil (st.). Třetí místo patřilo Petru Vozábovi také z České republiky.
V kategorii dvojspřeží CAI – A2 závodilo 21 soutěžících. Nejlepším v součtu všech tří disciplín byl Jiří Nesvačil (ml.). Stříbro si za svůj výkon odnesl Waldemar Kaczmarek z Polska a bronz získal rakouský závodník Gerald Rössler.
Do závodu jednospřeží CAI – A1 se přihlásilo celkem 52 soutěžících a tato kategorie tak byla nejvíce obsazená. Příčku nejvyšší obsadil Diether Lauterbach z Německa. Stejnou zemi reprezentovala i druhá v pořadí Mareike Harm. Bronzového umístění dosáhl Andreas Rathner z Rakouska.
Pět spřežení soutěžilo v kategorii dvojspřeží pony CAIP – A2. První místo patřilo rakouskému závodníkovi Elendu Gottfriedovi. Druhý byl Martin Metzner z Německa a třetí Stefan Bösh z Rakouska.
(Více informací o závodu Rudolfův pohár, který se konal v Národním hřebčíně Kladruby, najdete v červnovém čísle časopisu Farmář.)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down