03.05.2006 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stájová deska z odpadu

Jednou ze společností, která se přihlásila do soutěže Grand Prix Techagro, je i plzeňská firma Replast. Pro zemědělce nabízí stájové desky vyrobené z recyklovaného PVC.

Firma má ve svém programu desky už od roku 1993. Z celé Evropy vozí do své továrny odpady – PVC kabely. Tam je třídí, tedy oddělí hliník a měď, které se vrací do země původu. Zbývá PVC, které vstupuje do výrobního procesu, na jehož konci je PVC deska. Podle Jiřího Slavíčka jde o největší provoz tohoto druhu v Evropě.
Cena se pohybuje od 250 do 400 Kč za metr čtvereční. Kupující nemá náklady na montáž, desky jednoduše položí vedle sebe. Výrobky se pokládají na zpevněný podklad, například válcovaný štěrk. S úspěchem se využívají při opravách poškozených betonových ploch. Všechny jsou vybaveny spojovacím zámkem. Toto spojení lze zdokonalit následným svářením, popřípadě doplnit ještě o bočnice vytvořené z hladkých desek.
Výrobek je odolný proti chemikáliím, nehořlavý, nevadí mu tlakové mytí a neklouže. Využívají se do dojíren, do stájí, lze do nich zapustit rošty. „Nedoporučujeme je pouze pro selata, která do nich prokoušou díry,“ popisuje Slavíček a dodává, že v nabídce jsou i desky s kulatými hranami, vyřešené jsou i nájezdy. Výrobky Replastu využívá například firma Farmtec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down