04.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Střecha stáje je významná investice

Na výstavě Techagro v Brně se bude prezentovat mimo jiných také firma Pama, a. s., která se specializuje na zastřešení a opláštění stájových objektů. Rozhovor poskytl Ing. Petr Pejchal, ředitel firmy:

 Jak vznikla firma specializující se na střechy?

Historie společnosti Pama sahá do roku 1993, kdy bratři Josef a Pavel Pejchalovi spolu s Mojmírem Klasem založili firmu, která dovážela zemědělské stroje z Německa, později se orientovala na ochod s hovězím dobytkem. Sídlila ve Žďáru nad Sázavou.

Kolem roku 2000 se podařilo koupit areál dílen pro opravu zemědělských strojů v Ostrově nad Oslavou, kde firma sídlí dodnes. Se stavebnictvím začala firma Pama v roce 1997, kdy jsme začali nabízet sklolaminátové střešní krytiny, konkrétně prosvětlovací krytiny do trapézových plechů. K tomu se logicky přidaly také polykarbonátové desky a krytiny. V roce 2001 jsme jako jedni z prvních v České republice začali nabízet polyuretanové nadkrokevní izolace. Příležitostí pro firmu bylo také opláštění chladicích věží elektráren.

 

Kdo byl první zákazník z řad zemědělců?

Na přelomu tisíciletí firma začala nabízet krytiny a zastřešení i pro zemědělce. První velký zákazník byl ZD Pluhův Žďár. Z hlediska plastových krytin to bylo otevření nového trhu, protože dříve se plastové krytiny nepoužívaly.  Zlom v prodeji plastových krytin jsme také zaznamenali díky poklesu zájmu o prodej azbestocementových desek. Tento materiál byl vzhledem k obsahu azbestu zakázán a bez azbestu byla problematická kvalita. K myšlence, že sklolaminát je ideální do agresivního prostředí (což zemědělské stavby bezesporu jsou), nás navedl náš italský dodavatel.

Ale pouze u střech jste nezůstali.

Postupně narůstal podíl stavebních materiálů ve smyslu krytin, prosvětlovacích krytin a tepelných izolací. To se stalo jedinou náplní firmy. K dalšímu posunu došlo ve chvíli, kdy se začaly izolovat stáje. Jako první jsme přišli s Agropanelem, což je izolovaný sendvičový panel se sklolaminátem ze spodní strany.

Realizovali jste střechu v jednom z nejznámnějších holštýnských chovů v ČR – v Ostřetíně.

Ano a nejen střechu, ale i opláštění štítů a hřebenovou větrací štěrbinu.*

Celý článek najdete v NCH 4/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down