05.06.2007 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světová federace poprvé u nás

Světová federace Simmentals-Fleckvieh se koncem května sejde ke svému zasedání v České republice. V historii World simmental fleckvieh federation (WSFF) je to poprvé po 35 letech, kdy světová federace jako nejvyšší zastřešující subjekt chovatelů strakatého skotu zasedá v České republice.

Organizace zasedání, kterého se zúčastní téměř 90 účastníků z 25 zemí světa, je letošní prioritou Svazu chovatelů českého strakatého skotu. Pro delegáty zasedání je připraven pestrý program, který začíná 26. května v Praze a účastníky provede nejenom přednímí chovy strakatého skotu, ale představí Českou republiku její historii a současnost. Program zasedání zavede účástníky na farmy v západních, jižních i východních Čechách a v oblasti Vysočiny.
Zasedat budou v České republice trvalé pracovní skupiny, které jsou zaměřeny na odborné problémy v oblasti šlechtění, masné užitkovosti, progace plemene nebo využití plemene v systémech křížení s brahmánským skotem. Zájem o zasedání je nezvykle vysoký, což potvrzuje i skutečnost, že zasedání se kromě delegátů a hostů ze členských států WSFF do České republiky přijedou i zástupci tří dalších zemí, které se ucházejí o členství ve světové federaci – Nizozemska, Polska a Číny.

Workshop v Jihlavě a referáty
Pro evropské i mimoevropské účastníky zasedání je připravena rovněž informace o společné zemědělské politice Evropké unie, kterou představí zástupce organizacde COPA/COGECA.
Workshop zaměřený na tři hlavní okruhy šlechtění strakatého skotu proběhne ve středu 30. května v Jihlavě.
Po představení českého zemědělství a chovu skotu v České republice budu následovat tři hlavní referáty:
 Dr. Christa Egger-Danner (Rakousko) – Fitness znaky ve šlechtění Fleckvieh, monitoring zdravotního stavu
 Dr. Thomas Grupp (SRN) – Fleckvieh a šlechtění na kombinovanou užitkovost
 Peter Massmann (Jihoafrická republika) – Simmental-Fleckvieh v extenzivních systémech bez tržní produkce mléka.
Ve stejný den, 30. května proběhne rovněž návštěva zemědelského podniku DVP Pyšel (okr. Třebíč), který svoji prezentaci připraví formou chovatelského dne s představením zajímavých rodin i jednotlivých zvířat.

Návštěva v Radešínské Svratce
Posledním bodem bude návštěva přehlídky potomstva strakatého skotu v Radešínské Svratce, která proběhne 31. května. Letošní zasedání WSFF je jedinečnou šancí předvést celému „strakatému“ světu, jakých úspěchů dosáhli čeští chovatelé. Jednotlivé oprávěné osoby budou prezentovat výsledky šlechtění strakatého skotu, řada z nich využije této příležitosti k představení výsledků spolupráce se zahraničnímí partnery. Prezentace skupin potomstva bude doplněna i o zvřata plemene masný simentál, kterých bude v Radešínské Svratce k vidění dvacet z celkového počtu 130 předvedených zvířat.
Celá akce je skutečně jedinečnou příležitostí, jak představit nejenom český strakatý skot, ale i české zemědělství a Českou republiku tak velkému počtu předních odborníků z celého světa.
Zároveň je třeba již teď, před zahájením této významné chovatelské události letošního roku, poděkovat všem partnerům akce, kteří připravované zasedání podpoří finančně. Bez jejich pomoci organizace celého zasedání byla jenom těžce realizovatelná.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down