02.02.2015 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světový kongres chovatelů plemene galloway

První zářijový týden patřil chovatelům plemene galloway z celého světa. Setkání se konalo v severoněmeckém Wildeshausenu nedaleko jsou Brém. Po čtyřech letech se opět setkali chovatelé tohoto plemene v Evropě a to relativně nedaleko České republiky.

Jak je patrné z tabulky 1, Evropa se pravidelně střídá se „zbytkem světa“. Kongres v roce 2016 proto bude s největší pravděpodobností ve Skotsku. Pořadatelé patrně zatoužili po změně. Asi by se našel v budoucnu termín i pro Českou republiku pokud by byl zájem. Na většině přítomných účastníků bylo zřejmé, že se setkali dobří známí z celého světa.

Podle toho se vyvíjela i celková atmosféra  po dobu konání kongresu, ale i celková atmosféra při jednáních a návštěvách chovů. Pro zástupce chovatelů z ČR se naopak naskytla ideální příležitost pro navázání kontaktů s ostatními chovateli ze světa, výměna zkušeností a načerpání chovatelských inspirací pro další období. Některé problémy, které byly v rámci kongresu řešeny, jsou společné pro všechny země.

Celý článek najdete v NCH 1/2015

autor Karel Šeba

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down