14.01.2019 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF začíná vydávat rozhodnutí na masná telata

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) pokračuje ve vyplácení dalších dotací, o které si zemědělci požádali v rámci Jednotné žádosti 2018. Prvními letošními dotačními tituly, na které SZIF ode dneška vydává rozhodnutí, jsou: Greening, Přechodné vnitrostátní podpory a VCS - telata.

Greening neboli Platba pro zemědělce dodržující zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí je nedílnou součástí nejrozšířenější zemědělské dotace SAPS, tedy Jednotné platby na plochu. Jedná se v podstatě o „příplatek“ k SAPS. V loňském roce si o tuto dotaci požádalo 30 134 zemědělců, pro které je připraveno 6 652 milionů Kč. Sazba je 1877,38 koruny na hektar.

Přechodné vnitrostátní podpory (PVP) slouží k dorovnání podpor u vybraných komodit, které byly znevýhodněny pro zemědělce v ČR oproti původním zemím EU. Poskytují se k platbě SAPS na následující oblasti: Zemědělskou půdu, přežvýkavce, chmel, brambory na výrobu škrobu, krávy bez tržní produkce mléka, ovce a kozy. Sazby na jednotlivé oblasti PVP jsou uvedeny na www.szif.cz. O dotaci si zažádalo 28 253 zemědělců, celkem je na podporu vyčleněno téměř 651 milionů korun.

Třetí platbou, na kterou SZIF počínaje 14. lednem vydává rozhodnutí, je VCS – telata masného typu. Jedná se o jednu z dobrovolných podpor vázaných na produkci, jež jsou zaměřeny na citlivé sektory, které čelí nějakým obtížím, ale zároveň jsou velmi důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. O dotaci na telata si požádalo 6274 žadatelů, mezi něž bude rozděleno přes 644 milionů korun, sazba je 8688,90 korun na VDJ.

Pro výplatu podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva odvolání. Díky tomuto kroku platbu uspíší. Upozorňujeme žadatele, že vzdání se odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost. Tento formulář lze podat nejdříve po doručení rozhodnutí jedním z následujících způsobů:

  1. prostřednictvím Portálu farmáře
  2. přes datovou schránku
  3. osobně na místně příslušném regionálním pracovišti SZIF
  4. poštou
  5. e-mailem, ale pouze s uznávaným elektronickým podpisem.*

Tisková zpráva SZIF

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

  1. Well done! It is one of the very informative blogs I have come across. You have a flair for writing and have fine knowledge of the topic as well. Students finding it tough to write their academic assignments could use our Assignment help and can get a first class coursework written from us.

  2. Allassignmenthelp is a web portal where students get assignment help for all the subjects, with the help of our experts. You will get 100% plagiarism free assignment. Expert’s consultation is also available for students. If they have any query they can contact with our experts anytime.

  3. By getting Nursing assignment help from Singapore Assignment experts, students can get good marks in their colleges and universities. Singapore Assignment Specialists provide the best assignment support services to students.

  4. University of Dublin students looking for assignment help of university assignment help at minimum cost with high quality so, ireland assignment help writers are more experienced in offering quality and prompt assignment help the university to students.

  5. We provide the best BUSINESS TRANSLATION SERVICES SINGAPORE for translate any other country language. You can take help our professional experts and complete your project on time. Because we understand the students very well they are not learning many languages. Singaporetranslators.com provides the best translator services for Singaporean’s.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down