15.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

TECHAGRO 2024 – Pilířem bude smart farming a transformace zemědělství

Po šestileté pauze se od 7. do 11. dubna 2024 uskuteční na brněnském výstavišti zemědělské a lesnické veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA. Pro výrobce i dodavatele se jedná o významnou příležitost předvést novou techniku, moderní technologie a inovativní nástroje, které umožňují zvýšit produktivitu a udržitelnost zemědělství

Novinkou bude projekt Chytrá farma, který nabídne kombinaci pódiového programu s přednáškami a prezentacemi, konkrétních praktických ukázek a expozic vystavovatelů. Tento projekt reflektuje vývoj zemědělství v posledních letech a bude místem, kde se budou prezentovat nové možnosti vedoucí k vyšší efektivitě hospodaření jednak na farmách, ale i například v lese. Na náplni chytré farmy se významně podílejí vysoké školy – Česká zemědělská univerzita v Praze a Mendelova univerzita v Brně. Na expozici ČZU se objeví například robot ForesThor určený pro práci v lese nebo drony využitelné v zemědělství. Obě univerzity chystají také přednášky a prezentace na pódiu. Na veletrh TECHAGRO jsou přihlášeny už desítky firem včetně prodejců zemědělské techniky.

Veletrh TECHAGRO dlouhodobě podporuje také Agrární komora ČR. „Jsme rádi, že se TECHAGRO opět koná, Agrární komora ČR se samozřejmě zúčastní. České zemědělství potřebuje mít prostor, kde se prezentují novinky a trendy a kde jsou k dispozici informace, které farmáře posunou dál. Aplikace pokročilých technologií v rostlinné a živočišné výrobě s navazujícím zpracovatelským průmyslem jsou nejdůležitějším předpokladem k tomu, aby se na českých stolech objevilo co nejvíce českých potravin,“ sdělil prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Souběžně s veletrhem TECHAGRO se konají i další specializované akce. „Pozitivní vývoj zaznamenává lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA. Přihlášeni jsou tuzemští výrobci i dovozci globálních značek. SILVA REGINA je zásadní částí brněnských zemědělských a lesnických veletrhů a její vývoj nám dělá radost. Vzhledem k energetické situaci v České republice se začíná odkrývat plný potenciál veletrhu BIOMASA, především díky prezentaci alternativních způsobů vytápění,“ doplnil ředitel brněnských zemědělských a lesnických veletrhů Petr Maliňák.

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy oslaví v příštím roce třicetileté výročí. První ročník veletrhu TECHAGRO se konal v roce 1994, jeho náplní byla zemědělská a lesnická technika. Za dobu svého vývoje se stal tento komplex nejvýznamnější oborovou přehlídkou ve střední Evropě.

Podle tiskové zprávy 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down