12.04.2016 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Techagro a Animal Vetex

Brněnský komplex zemědělských a lesnických veletrhů potvrdil své postavení evropské veletržní akce. Vystavovatelé obsadili veškerou plochu brněnského výstaviště, využity byly i travnaté plochy, parkoviště, galerie pavilonů, byla postavena montovaná hala K s plochou 5 tisíc čtverečních metrů. Zvýšil se počet zahraničních vystavovatelů i prezentovaných značek

Díky koncepci doprovodného programu s těžištěm v odborných tématech se podařilo zvýšit podíl odborných návštěvníků. Za pět dní prošlo branami výstaviště 110 tisíc návštěvníků, stejně jako v minulých letech byl největší nápor zaznamenán v neděli. Veletrh zahájil předseda senátu Milan Štěch a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Počet vystavovatelů se dostal téměř k osmi stovkám, 166 zahraničních vystavovatelů přijelo ze 40 zemí. Na expozicích bylo zastoupeno celkem 1125 značek. Účast dovozců světových značek na veletrhu TECHAGRO je silně podporována centrálami nadnárodních firem. Nosným tématem ročníku bylo přesné zemědělství, tj. využití nových technologií v zemědělské výrobě.

Návštěvníci přijížděli také formou zájezdů, hlavně z České republiky a ze Slovenska, z dalších zemí bylo nejvíce zastoupeno Rakousko.

V rámci slavnostního zahájení byly vyhlášeny výsledky soutěže GRAND PRIX TECHAGRO 2016, vystavovatelé přihlásili celkem 66 exponátů, z nichž 9 obdrželo ocenění. V dalších soutěžích (GRAND PRIX SILVA REGINA 2016, GRAND PRIX ANIMAL VETEX 2016, GRAND PRIX BIOMASA 2016) byly oceněny 4 exponáty. Do všech soutěží bylo přihlášeno téměř sto exponátů.

Jako součást doprovodného programu veletrhu ANIMAL VETEX proběhl Středoevropský veterinární kongres s účastí tuzemských i zahraničních veterinárních odborníků.

Předvadiště hospodářských zvířat bylo tentokrát umístěno v pavilonu A vedle stánku Českomoravské společnosti chovatelů a před ním byla zvířata ustájena. Tento koncept se chovatelům zamlouval.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down