15.11.2019 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

TECHAGRO – více pro rostlinnou výrobu

Na přelomu března a dubna příštího roku (31. 3. - 4. 4.) se uskuteční na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně s ním bude možné navštívit Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Tento komplex je přední veletržní akcí ve svém oboru ve střední Evropě, očekává se opět zcela vyprodané brněnské výstaviště.  Nově se brněnské zemědělské a lesnické veletrhy uskuteční od úterý do soboty. Přípravy ročníku 2020 lze rozhodně hodnotit optimisticky, výstaviště se plní podobně jako v minulých ročnících. Zhruba půl roku před veletrhem jsou přihlášení vystavovatelé z více než 10 zemí. Následující ročníky veletrh TECHAGRO budou důsledně zaměřeny na rostlinnou výrobu, živočišná výroba bude prezentována na brněnském výstavišti v lichých rocích na veletrhu ANIMAL TECH.

Včelaři budou v pavilonu C

Zemědělská technika bude rozmístěna prakticky po celém výstavišti, možnosti umístění v hale se rozšiřují o pavilon G2. Stejně jako v předchozích ročnících se chystají specializované haly pro posklizňové technologie, skladování úrody, zemědělské stavby (A1), osiva, hnojiva, instituce, včelařství (C), postřikovače, zavlažování (B), náhradní díly, agregáty (B, E). Novým tématem bude prezentace komunální techniky, větší prostor bude také věnován technice pro obdělávání vinic. Součástí veletrhu TECHAGRO bude také včelařská výstava spojená s prodejem potřeb pro včelaře a výrobků z včelích produktů, součástí výstavy jsou každoročně přednášky pro včelaře. Prodávat se budou také farmářské a regionální potraviny na expozici Agrární komory ČR. Připravuje se také exponátová soutěž GRAND PRIX, do níž je zahrnuto také ocenění SOIL WATER RETENTION FRIENDLY pro stroje a technologie, které podporují zadržení vody v půdě. Na TECHAGRO přijedou také obchodní mise ze zahraničí.

Půda pro dnešek i příští generace

Po dobré odezvě na loňskou konferenci se chystá podobná akce i na ročník 2020, tentokrát s praktickým zaměřením. Obsah konference vystihuje název Půda pro dnešek i příští generace. Mezi přednášejícími budou především odborníci z akademické sféry, otevřeno bude i téma chytré krajiny nebo agrolesnictví. Konference se bude konat 1. dubna 2020, pořadateli jsou Veletrhy Brno a vydavatelství Profi Press. Další konferenci zaměřenou na přesné zemědělství připravuje Česká zemědělská univerzita a Zemědělský svaz ČR na čtvrtek 2. dubna. První den veletrhu TECHAGRO 2020 proběhne zasedání ministrů zemědělství V4.  I pro příští rok se připravují výhodné podmínky skupinové návštěvy (autobusové zájezdy), které mají od úterý do čtvrtka a v sobotu snížené vstupné, v pátek pak dokonce vstup zdarma. Pro individuální návštěvníky je nejvýhodnější nákup vstupenky přes web, ta je k dispozici už od začátku října.

Tisková zpráva BVV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down