11.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technický pokrok přichází z Rakouska

Společnost SCHAUER Agrotronic poskytuje špičkové, uživatelsky přívětivé technologie nezbytné k profesionálnímu chovu hospodářských zvířat. Ať už s ohledem na jejich dobré životní podmínky, užitkovost či prosperitu chovatelů. Přitom neustále přichází s pokrokovými vizemi a moderními prvky. Není proto divu, že už má na světě více než 80 tisíc spokojených zákazníků.

Některé vyhlášené stájové technologie jsme si připomněli se Stefanem Dieplingerem, který ve společnosti pracuje už více než 30 let.
Vlajkovou lodí spolupráce firem SCHAUER Agrotronic a AGRICO bylo od samého začátku mokré krmení prasat, které využívaly především farmy s velkými skupinami zvířat, kde bylo třeba dopravit značné množství krmiva v krátkém čase. Tuto technologii postupem času doplnilo automatické multifázové krmení Spotmix vhodné pro všechny kategorie prasat. Spotmix dopravuje krmnou dávku v suchém stavu a teprve nad korytem se pomocí vodního ventilu smíchá s vodou na požadovanou konzistenci. Každé koryto má adresnou krmnou dávku, kterou je možné plynule měnit podle aktuálních potřeb daného zvířete a také medikovat. Spotmix s vysokou úrovní hygieny, neboť potrubím se dopravuje pouze suchá směs, zároveň celý chov vyhodnocuje. Vše včetně dávkování komponentů ze zásobníků je zcela automaticky řízeno počítačem.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 28.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down