15.09.2005 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro prasata z Třeboně

Polovinu českého trhu a kolem dvou tisícovek zákazníků má na svém kontě společnost Agrico, s. r. o., specialista na prodej a výrobu techniky pro provozy chovů prasat. Tato česká firma, disponuje zázemím v Třeboni s dílnami a servisním skladem, část vyrobených zařízení exportuje.

V sídle podniku na jihu Čech v Třeboni se redakce týdeníku Zemědělec setkala s vedoucím prodeje Ing. Michalem Karmazínem. Příští rok oslaví v Agricu patnáct let od založení, proto se vzpomínalo na rok 1991, kdy společnost s ručením omezeným založil František Šedivý.
„Úplné začátky třeboňské firmy patřily montážím a servisu krmné technologie rakouské firmy Schauer,“ říká Karmazín. Postupně se však sortiment rozšiřoval tak, jak se objevovala poptávka. Specializují se na techniku pro chov prasat, ale od počátku až do konce, tedy od skladů krmiv, mícháren, dopravy, vybavení stájí, všech technologických systémů krmení až po aplikaci kejdy.

Individuální přístup
Pokud jde o výrobky jsou v Agricu spíše konzervativní, sázejí na robustnost a kvalitu provedení i materiálu pro výrobu. Preferují individuální přístup k zákazníkovi. Vlastní výrobní zázemí plastové dílny i kovovýroby umožňuje vyrábět kromě standardních i produkty „šité na míru“ pro rekonstruované stáje. Samozřejmostí je nyní i komplexní poradenství, včetně projekce a financování ve spolupráci s Waldviertel Sparkasse z Jindřichova Hradce.
Postupně se stal Agricu český trh těsný: „ Stáváme se vývozní firmou. Máme čtyři partnery v Německu, dále dodáváme i do Nizozemska, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Slovinska. Vlastní zastoupení jsme založili v Srbsku – Černé Hoře, na Ukrajině, v Chorvatsku a Rumunsku,“ vypočítává Karmazín.

Servis: základ dlouhodobého úspěchu
„Všechno je to technika, kdo říká, že je nerozbitná, neříká pravdu,“ vysvětluje Michal Karmazín při prohlídce skladů náhradních dílů v Třeboni. Servis zajišťují technici, kteří disponují auty, plně připravenými k zásahu. Všichni vyjíždějí z centrály „Mít servisní body nestačí, je to jen propagace, nemůžete je držet plně vybavené,“ mají spočítané v Třeboni. Naopak plně vybavené jsou sklady mateřské firmy. Servis je zajištěný 24 hodin denně.

Základem jsou rekonstrukce
„Nové stáje se nestaví, kapacit je dost. Trendem je přechod z dílčích úprav ke komplexním rekonstrukcím,“ tomu vyhovuje i například filozofie vzduchotechnických prvků, které jsou schopni vyrábět na míru. Využijí se tak stávající otvory, například vsazením oken s integrovanými klapkami. „Šetří se náklady a čas. Pokud někdo využívá standardní výrobky, nakonec bourá, seká či zazdívá. Stejné platí pro ventilační komíny,“ vysvětluje Ing. Karmazín.

Sortiment a novinky
Novinkou v nabídce Agrica je řada speciálních čerpadel na kejdu. Jsou výkonná, odolná a univerzální s velmi jednoduchou konstrukcí, která nebyla dosud prezentovaná. Lze si vybrat i typ s elektromotorem nebo za traktor.
Horkou novinkou, tentokrát z třeboňské nově vybudované elektrotechnické dílny, je systém Agrialarm. Ten snímá parametry vzduchu ve stáji, hlášení posílá jako SMS zprávy na mobilní telefony manažerů podniku. „Stále více se chceme věnovat sofistikovaným výrobkům, jakými jsou řídicí systémy, na kterých se stále pracuje,“ uzavírá Michal Karmazín.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down