Tepelné a vodotěsné izolace zemědělských staveb PUR pěnou

Potřebujete kvalitně zateplit stáj, dílnu nebo sklad a přemýšlíte, jak při tom ušetřit? Řešíte problémy s vodotěsností či kondenzací? Tyto problémy a ještě více vám zvládne vyřešit firma PUR-IZOLACE s.r.o. se sídlem v Litoměřicích, která na trhu působí od roku 1991. Její počátky dokonce sahají do roku 1988 (do firmy OSEVA Litoměřice) a stojí za ní tisíce spokojených zákazníků a referencí.

Princip izolace PUR pěnou

Objekty je možné izolovat nejen z vnitřní, ale i z vnější strany, což je výhodnější. PUR IZOLACE® vedle tepelné izolace tvoří i vodotěsnou izolaci, která se využívá k hydroizolaci střech různých druhů (aplikace na původní asfalt, plech, eternit, laminát apod.). Pro použití z venkovní strany se povrch pěny opatřuje speciálním nátěrem. Systémem PUR IZOLACE® tak byly rekonstruovány desetitisíce m2 stájí pro chov vepřů nebo drůbeže, kdy prakticky nepochůzné a netěsné, staré a zvětralé střechy z hliníkového nebo pozinkovaného plechu nebo z vlnitého eternitu získaly zpět svoji vodotěsnou funkci, a navíc byly tepelně izolovány. Řada uživatelů oceňuje přínos tohoto řešení nejen v zimě, ale především v horkých letních dnech, kdy jsou tímto způsobem výrazně sníženy vysoké teploty v chlévech, což má příznivý vliv na tepelnou pohodu hospodářských zvířat a výrazné potlačení tepelného stresu.

Použití stříkané PUR izolace se v zemědělství osvědčilo pro izolace střech stájí, skladů, dílen apod.

 • Opravy střech stájí živočišné výroby (chov drůbeže, králíků, vepřů, skotu apod.). Velkým přínosem je vedle dokonalé vodotěsnosti střechy snížení ztrát tepla v zimě, a obzvláště snížení teplot ve stájích v horkých letních měsících.
 • Opravy střech skladů rostlinné výroby. Velkým přínosem je vedle dokonalé vodotěsnosti odstranění kondenzace do skladovaných produktů také výrazné omezení namrznutí, klíčení nebo hniloby.

Použití je vhodné na:

 • stávající klasické asfaltové krytiny (na betonovém nebo dřevěném podkladě),
 • stávající vlnitý nebo trapézový plech (pozinkovaný nebo hliníkový),
 • stávající falcovaný plech (pozinkovaný, titanzinek, měď),
 • stávající vlnitý eternit a laminát,
 • jakkoliv komplikovaně tvarované povrchy střech, např. z betonu, OSB desek.

Izolační vrstva má velmi nízkou hmotnost – při 30 mm tloušťky činí pouze cca 2,5 kg/m2, což je velmi pozitivní z hlediska nízkého statického zatížení stávající střešní konstrukce. U křehkých nebo nepevných krytin dochází k výraznému zpevnění. Nepochůzné krytiny se změní na pochůzné, např. eternit. Nedochází k omezení provozu ve stáji.

Dále se použití stříkané PUR izolace v zemědělství osvědčilo pro izolace stropů a vnitřních stěn:

 • dodatečné zateplení stájí živočišné výroby,
 • vedle dokonalé tepelné izolace možnost sanitace izolovaných ploch vodou,
 • dodatečné zateplení skladů rostlinné výroby (obilí, ovoce, zelenina apod.),
 • dokonalá tepelná izolace, odstranění kondenzace do skladovaných produktů,
 • výrazné omezení namrznutí, klíčení nebo hniloby,
 • izolace skladů s řízenou výrobou.

Další možnosti použití

Izolační systém PUR IZOLACE® je také v oblasti zemědělství používán na tepelné izolace skladovacích sil a tanků, fermentorů, jak pro střechy, tak i pro stěny. Na základě posouzení je možné použití i v řadě dalších případů. Samozřejmostí je prohlídka a návrh řešení u zákazníka zdarma.*

PUR-IZOLACE s.r.o. – člen skupiny člen skupiny BARVY A LAKY

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down