25.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

To nejlepší pro krávy v Kostelci na Hané

Firma Rols Lešany, spol. s r. o. nedávno zkolaudovala zbrusu novou stáj s kapacitou 352 ustajovacích míst. Slavnostní otevření nové stáje s dojírnou DeLaval 2.x 12 míst se konal 20. září v Kostelci na Hané, kde se mléčná farma nachází.

Za přítomnosti dodavatelů technologií, projektových a stavebních firem, výživářských firem a zemědělské veřejnosti přestřihl pásku ředitel plemenářské firmy CRV spolu s ředitelem skupiny firem Rols Lešany Ing. Vladimírem Sehnalem a hlavním zootechnikem Ing. Jaroslavem Kozárkem.
Stáj má řadu nejmodernějších prvků, které zabezpečují maximální welfare. Je to např. opláštění plachtami, které využívají patentované technologie propustnosti světla a tepla firmy Agrotel. Krmná chodba je vybavena rohožemi od firmy Kraiburg, podobně boxová by měla poskytnout dojnicím maximální komfort díky speciálnímu pryžovému povrchu. Jejich přistýlání je zajištěno produkcí separátu z bioplynové stanice na stáj navazující. Dojírna DeLaval 2 x 12 side by side (vedle sebe) nabízí obsluze pohodlné pracovní prostředí s odlehčenými dojicími stroji a kvalitním oplachem stání. Generálním dodavatelem technologie dojení byla firma Alfa Agritechnik CZ, s. r. o.
Více si přečtete v listopadovém Našem chovu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down