09.12.2019 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trendy v produkci prasat a drůbeže

Seminář společnosti ADDICOO GROUP, s. r. o., s názvem Nové trendy v produkci prasat a drůbeže se konal v půli listopadu v Hustopečích. Nastínil nové možnosti a vcelku pozitivní budoucnost těchto dvou odvětví.

V úvodu měli slovo jednatelé společnosti Ing. Bohumír Šimerda a Ing. Petr Šafránek, kteří shrnuli poměrně krátkou historii ADDICOO GROUP, s. r. o. Ta však v České republice navazuje na 27letou tradici společnosti Delacon. Bohumír Šimerda zmínil, že odštěpení od mateřské firmy Delacon nebylo ze dne na den, ale proces trval rok a půl. „Jak by firma ADDICOO měla fungovat? Základní hodnoty jsme si stanovili. Základem je personální stabilita – kolegové jsou kamarádi a přátelé. Chceme si zachovávat stabilitu a důvěryhodnost, kterou si člověk buduje dlouhá léta. Chceme také jít dopředu, tomu věnujeme velké úsilí. Nelze ustrnout musíme pracovat na nových věcech,“ shodují se oba jednatelé.

Dnes ADDICOO GROUP reprezentují tři firmy – jedna v ČR, druhá na Slovensku a třetí v Rumunsku, společnost má již také široké spektrum distributorů v řadě zemí. Celkem pro skupinu pracuje 42 zaměstnanců, konsolidovaný obrat byl v roce 2018 12 milionů eur. „Stále hledáme a testujeme nové účinné látky nebo jejich ochranu pro zachování účinnosti v cílových partiích trávicího traktu, tato činnost je nedílnou součástí inovace výrobků. Pracujeme na registraci výrobků v nových zemích. Chceme být u vzniku nových aditiv a využíváme k tomu 27 let zkušeností.  Nechceme prodávat antibiotika, ale snižovat tuto zátěž, chceme pozitivně ovlivňovat životní prostředí,“ informují jednatelé.

Dezinfekce napájecí vody

Arjan van de Vondervoort, z nizozemské společnosti IntraCare BV, přijel do Hustopečí referovat o účinných postupech při dezinfekci napájecích systémů v chovech. "Naši odborníci si kladli otázku, jak vyčistit napájecí systém. Je třeba dezinfekce na farmách, nikoli v laboratoři. Za otázkou, jak jste na tom s kvalitou vody, by měla hned následovat druhá: Kde jste bral vzorek? Pohyb vody v napájecím systému je pomalý, např. čerstvě vylíhnutá kuřata mají malý odběr – biofilm může nerušeně růst, zvláště pokud jsou ve vodě aditiva, třeba vitamíny. Se vzrůstající teplotou vody zvláště na konci potrubí (na okrajích haly) roste také riziko růstu biofilmů,“ vysvětlil přednášející a doplnil otázku: „Chcete potrubí skutečně vyčistit?“  To je zásadní sdělení přednášky. Produkt se jmenuje Intra Hydrocare – obsahuje peroxid vodíku a chelát stříbra. Peroxid vodíku účinně reaguje s biofilmem, neboť tvoří bubliny.*

Celý článek najdete v Našem chovu 1/2020

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down