20.01.2006 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Užitečné poznatky z irského Dublinu

V rámci turné pro zástupce médií pořádaného společností Alltech se v polovině listopadu 2005 v Dublinu sešla dvacítka novinářů ze států střední a východní Evropy. Tisková konference se věnovala představení firmy, její strategii a vyráběným produktům – zvláště s přihlédnutím k úplnému zákazu používání krmných antibiotik, který v zemích Evropské unie vstoupil v platnost k prvnímu lednu letošního roku.

Alltech je celosvětově působící nefarmaceutická společnost, která byla založena Dr. Pearsem Lyonsem již v roce 1980. Jejím cílem je výroba přírodních produktů využitelných v potravinářském a krmivářském průmyslu. Dnes má zastoupení v 85 zemích světa a zaměstnává kolem 1700 pracovníků.

Filosofie se opírá o tři pilíře
Filosofie firmy je založena na třech základních pilířích – výzkumu, marketingu a produktech. Principem výzkumu a inovací je podle marketingové ředitelky Catherine Keogh především takzvaný systém ACE (Animal, Consumer, Environment), tedy vývoj a výroba produktů deklarujících přínos pro zvíře, člověka i životní prostředí. „V našich výzkumných laboratořích pracuje v současné době více než čtyřicet postgraduálních studentů a kapacita se stále zvyšuje,“ říká Catherine Keogh, „o kvalitě výstupů svědčí i množství příspěvků publikovaných v renomovaných vědeckých časopisech,“ dodává zástupkyně firmy.
Obchodní strategie firmy Alltech se zakládá na dodávání výrobků, které zvyšují vlastní obranyschopnost zvířat a tím zlepšují zdravotní stav populace a minimalizují ekonomické ztráty. Podle Catherine Keogh je jedním z příkladů Bio-Mos, který dokáže plně nahradit antibiotické stimulátory růstu, jejichž používání bude od nového roku zakázáno.
Třetím pilířem biovědecké společnosti Alltech je kvalita výrobků. Nosným programem podle Keogh zůstává Velká šestka, která zahrnuje výrobky Bio-Mos, Sill-All 4x4, Yea-Sacc, Sel-Plex, Bioplex a Mycosorb.

Pro zdraví monogastrů
Správná kontrola zdraví monogastrů má podle odborníků značný význam, protože i velmi krátké období subklinického onemocnění má vliv na celoživotní užitkovost. Pro použití v chovech prasat a drůbeže nabízí přednášející přípravek vyrobený na bázi mannanových olisacharidů z buněčných stěn kvasinek s názvem Bio-Mos.
Mannanoligosacharidy jsou podle Catherine Keogh schopné modifikovat střevní populaci mikroorganismů, ovlivňovat strukturu a velikost klků a podporovat celkovou obranyschopnost organismu. Podle prováděných výzkumů společnosti pozitivně ovlivnilo podávání přípravku Bio-Mos zdraví drůbeže v případě napadení Campylobacterem, Salmonellou i Escherichiou coli.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down