27.05.2003 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uznání obdržely tři exponáty

Během prvního dne Mezinárodní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Přerově udělili její organizátoři prostřednictvím hodnotitelské komise tři uznání vystaveným exponátům. Jednalo se o uznání za největší přínos pro praxi v kategorii Stroje a zařízení pro živočišnou výrobu, Krmiva a krmné směsi a Stroje a zařízení pro rostlinnou výrobu.

Komise hodnotila exponáty s hlavním zřetelem na přínos pro praxi, dále pak přednosti řešení výrobku a zajištění servisní a prodejní sítě. V potaz brala také srovnání s obdobnými výrobky evropského trhu.
V kategorii stroje a zařízení pro živočišnou výrobu ocenila hodnotitelská komise zařízení Agrivan z produkce třeboňské společnosti Agrico. Jedná se o vyvýšený kotec se záchytnou vanou vhodný k odchovu selat, kdy je možné do kotce umístit box pro prasnici nebo lze v kotci chovat již odstavená selata.
Zařízení je vybaveno kompaktní záchytnou vanou na kejdu, která zaručuje její bezproblémový odtok. Předností technologie je jednoduchá a finančně nenáročná montáž proveditelná v jakékoli stáji. Nosné prvky z antikorozní oceli, dělící stěny v plastovém provedení a samotná vana lisovaná z jednoho kusu speciálního plastu zaručují dlouhou životnost celého zařízení. Při použití Agrivanu dochází k zlepšení zoohygienických podmínek v chovu.
Nejlepším exponátem s největším přínosem pro praxi byl v kategorii krmiva a krmné směsi hodnotitelskou komisí označen výrobek Fix – A – Tox, který v Přerově vystavila společnost AN Brno. Jde o krmný doplněk, který desaktivuje mykotoxiny.
Jak je běžně známo, mají mykotoxiny při jejich pozření neblahé účinky na živý organismus, jako např. snížení příjmu a biologické hodnoty krmiva, změny chování, cyklů a plodnosti zvířat, narušení růstu, oslabení imunity. Fix – A – Tox váže pevně na svůj povrch mykotoxiny a ostatní toxické látky a zabraňuje tak příjmu těchto látek v trávicím traktu. Škodliviny následně projdou bez působení zažívacím traktem a jsou vyměšovány výkaly. Díky tomu přípravek zvyšuje využití krmiv, vitalitu, plodnost a odolnost zvířat.
Fix – A – Tox je vyráběn z přírodních minerálních komponentů, je nerozpustný a nezanechává rezidua. Je možné jej míchat s jakýmkoli krmivem v dávce 0,1 – 0,4 %. Neomezuje působnost léků ani jiných krmných doplňků.
Dále hodnotitelská komise označila za nejlepší exponát s největším přínosem pro praxi v kategorii stroje a zařízení pro rostlinnou výrobu návěsné postřikovače RTS Albatros řady RTS 25, RTS 35 a RTS 45. Jedná se o stroj vyráběný v MGM, a. s., Holešov. Tři výrobní řady jsou téměř shodné, liší se pouze objemy nádrží, které mají objem 2300, 3150 a 4250 litrů a nádrží na čistou vodu s objemem 200, resp. 300 a 400 litrů. Vlastní nádrže jsou vyráběny z polyesterlaminátu s tím, že hladká strana stěny je umístěna uvnitř nádrže. Díky tomuto řešení nedochází k ulpívání zbytků postřikové kapaliny na stěnách a je možné provést kvalitní vypláchnutí.
Stroj je vybaven pístomembránovým čerpadlem, sklopnou přimíchávací nádrží s vyplachovací tryskou originálních obalů chemikálií. Přesnost postřikování zajišťuje palubní počítač Müller Elektronik. Pro dobrou orientaci obsluhy slouží pěnový značkovač umístěný na ramenech širokých 18 až 27 m, nyní až 39 metrů. Ramena jsou hydraulicky sklopná a disponují svahovým vyrovnáváním. Stroj je možné vybavit zařízením na kopírování stopy tažného prostředku a odpruženou ojí. Sekční ventily jsou podle přání umístěny společně uprostřed ramen nebo pro zrychlení reakce přímo na ovládané sekci ramen.
Stroje se prodávají nejen u nás a na Slovensku, ale prostřednictvím obchodního partnera také po celé Evropě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down