24.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Blatné zahájili výukový kurz potenciální velkovčelaři

Půl roku se ladily učební texty a připravoli lektoři - nyní se kurz se rozjel na plné obrátky. Třetí zářijový víkend se v jihočeské Blatné otevřela brána místního Středního odborného učiliště, které hostí projekt Včelař-Farmář. Dvacet účastníků kurzu z Jihočeského kraje, kteří mají v plánu založit včelí farmu, se poprvé sešli, aby se seznámili s programem pro nadcházejících deset měsíců.

 

Vzdělávací program Včelař-Farmář nabízí účastníkům osvojení ucelené metodiky vedení moderních včelích farem. V profesionálním včelařství nejde pouze o med – někteří účastníci by se rádi v budoucnu specializovali na chov včelích matek, jiní na produkci pylu, mateří kašičky nebo oddělků.

 

Studenti absolvují teoretickou výuku ve stěžejních předmětech oboru včelařství a současně trénink v praxi. Výuka je realizována předními apidology a profesionály – farmáři. Celkem mají organizátoři v plánu deset víkendových setkání v prostorách učeben SOU Blatná a praktická cvičení na místních včelnicích. Program je doplněn o exkurze na přední včelí farmy a zpracovatelské provozy v ČR i v zahraničí.

 

Na programu výuky byl marketing, založení vlastního malého podniku a ekologie opylovatelů. Videosekvence přibližuje diskusi nad současnými cenami medu.

Informace o projektu na: www.vcelar-farmar.cz

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down