02.09.2002 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V listopadu na Eurotier do Hannoveru

Německá zemědělská společnost DLG organizuje v Hanoveru mezinárodní výstavu pro živočišnou produkci a management Eurotier 2002 od 12. do 15. listopadu. Návštěvníkům se zde představí přibližně 1130 vystavovatelů z 31 zemí, včetně 130, kteří dosud nevystavovali. Návštěvníci se mohou těšit na řadu inovací.

Z tohoto počtu vystavovatelů 450 přijede ze zahraničí. Nejvíce společností (130) přicestuje z Nizozemska. Velký zájem projevili rovněž Francouzi (56), dále Itálie (54), Dánska (43), Španělska (27), Velké Británie (26), Belgie (22), Rakouska (17) a USA (13). Tak vysoký počet podle pořadatelů dokládá atraktivitu hanoverského veletrhu pro západoevropský trh a trhy střední a východní Evropy.
Rozsah výstavy postupně od prvního ročníku v roce 1993 narůstá. Tehdy vystavovalo 1009 vystavovatelů (z toho 378 ze zahraničí), na předešlém ročníku 2000 tento počet již dosáhl 1227 a počet zahraničních vystavovatelů vzrostl na 527. To stejné platí o výstavní ploše, která se z 90 000 vyšplhala na 120 000 m2 v roce 2000. V letošním roce počítají pořadatelé s plochou 123 500 m2.

Mezinárodní konference
Eurotier 2002 poskytne ucelený přehled o novém vývoji v oblasti produkce mléka, hovězího masa, vepřového, vajec a drůbeže. Vedle rozsáhlé nabídky techniky se mohou návštěvníci těšit i na tři mezinárodní konference. Ty se konají 11. listopadu, den před oficiálním otevřením výstavy v Convention Center (CC) na výstavní ploše v Hannoveru. Přednášky budou simultánně tlumočeny do němčiny a angličtiny:
- Druhá mezinárodní konference managementu produkce mléka „Od krmiva po potraviny“
- Mezinárodní konference managementu chovu prasat: „Produkce prasat v Evropě – Jak vypadá budoucnost?“
- Mezinárodní konference pro management produkce drůbeže: „Jednání WTO a jejich vliv na drůbeží trhy“

Další odborný program
Kromě úplné nabídky ve výstavních stáncích se snaží pořadatelé přilákat odbornou veřejnost konáním tzv. Eurotier speciálů, které by měly poskytnout zájemcům podněty jak pro orientaci v budoucnosti a podpořit inovace. Letošní speciály, jejichž témata byla vybrána společně s vystavovateli, ukážou nejnovější trendy a poskytnou mnoho námětů k diskusím. Eurotier 2002 nabízí následující témata:
- Prezentace odchovu skotu
Národní i mezinárodní organizace pro chov skotu předvedou špičková zvířata plemen holštýnské, fleckvieh a braunvieh.
- Obchod s vejci (drůbež)
- Welfare u zvířat – Co ukazuje praxe (prasata/skot)
- Využít šance s bioplynem (zahrnuje všechny živočišné druhy)
- Ekologie v tvorbě venkova
Nově se letos v nabídce objevil prostor pro oblast produkce ryb pod názvem „Ryby a životní prostředí“. Je to reakcí na stoupající význam trhu, v Německu během roku narostla spotřeba masa a produktů z ryb o 900 gramů, na 13,3 kg na obyvatele. Roční produkce, kterou zákazníci nakoupili, se tak zvýšila o celých 16 tun.
Diskusní fóra se letos konají čtyři: Fórum skot, prasata, drůbež, aquakultura.

Egg Handling
Zhodnocování produkce vajec nekončí ve stáji. Každý profesionální producent vajec má výrobu minimálně až po stupeň balení, který bude vyžadovat splnění povinnosti označování vajec. Dále navazují vysoce specializované balírny a zpracovny vajec.
Poprvé bude v Hannoveru celý komplex předveden ve speciálu Egg Handling. Půjde o ukázku od způsobů chovu přes různé stupně zpracování vajec až ke konečnému produktu, včetně vymezení kritických bodů.
Ukázky se budou týkat třech různě intenzivních typů provozů: od nejmenších, ve kterých si většinou produkci i sami prodávají, po střední a velké podniky, které vejce třídí a balí.
Od roku 2004 bude povinné označování vajec a tak jsou předváděná zařízení vybavena tiskárnami – různých typů a řešení.

Zaměřeno na střední a východní Evropu
Město Hannover se nachází v srdci Evropy, obklopeno regiony, které jsou v zemědělství investičně významné a leží i v bezprostřední blízkosti středo- a východoevropských trhů. Také se koná na největším výstavišti na světě. Moderně vybavené haly nabízejí optimální podmínky vystavovatelům i návštěvníkům. Přehledné členění na deset jednotlivých odborných skupin v halách, které navzájem sousedí, nabízí návštěvníkům možnost se dobře orientovat
Město Hannover má navíc optimální dopravní strukturu, je křižovatkou nejdůležitějších dálnic a železnice. Pro zajímavost – k dispozici je parkoviště s 50 000 parkovacích míst.
Podle tiskových materiálů DLG

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down