17.04.2015 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Ostřetíně je nová stáj a další se právě staví

Zemědělská společnost Ostřetín v minulém roce dostavěla moderní produkční stáj téměř pro 500 dojnic, která může být inspirací pro české vysokoprodukční chovy mléčného skotu. Vedle produkční stáje se staví ještě reprodukční stáj pro 250 krav.

Zemědělskou společnost Ostřetín, a. s., asi není nutné naši čtenářům představovat. Elitní chov holštýnského skotu s nejlepšími zvířaty v republice, výborná užitkovost, produkce plemenných býků má lví podíl na šlechtění holštýna v ČR. Současné holštýnské stádo tvoří asi 600 krav.

V areálu ostřetínské zemědělské společnosti vzniklo 497 nových ustajovacích míst. Pro prvotelky byla zvolena šířka lože 115 cm, pro starší krávy ještě o 15 cm více. Délka lože je v krajních boxech, kdy krávy směřují hlavami vně stáje k boční ochranné síti 3,5 metru. Při vnitřním položení boxů proti sobě je šířka dvou protilehlých boxů dohromady 5,2 metru. Boxy jsou stlané separátem z bioplynové stanice. Zatím nejsou instalovány žádné hrudní zábrany, ale jejich doplnění se chystá.

Celá stáj je rozdělena na osm sekcí  zhruba po 60 místech, přičemž v sekci pro prvotelky se díky menším šířkovým rozměrům vešlo 68 boxových loží. Jeden centrální krmný stůl má z obou stran hladký povrch díky obložení sešikmenými  tvárnicemi z polymerbetonu , které zaručují maximální hygienu krmiv.*

Více najdete v Našem chovu 5/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down