16.04.2007 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh v městě Rennes

Každoročně se ve francouzském městě Rennes pořádá zemědělský veletrh zaměřený na odbornou veřejnost s názvem Space. Letos v září proběhne již 21. ročník tohoto mezinárodního agrosalonu.

Bretaň, oblast, kde se veletrh pořádá, je návštěvníkům známá silnou koncentrací živočišné výroby. Je známým producentem například prasat, kterých tam je více než 70 procent z celkového počtu ve Francii.

Více zahraničních účastníků
Meziročně stoupá podle vyjádření manažera veletrhu pro zahraničí Matthieu Le Moigne nejen počet zahraničních vystavovatelů, ale také návštěvníků: „V roce 1987 navštívilo Space 260 vystavovatelů, z nichž bylo osm zahraničních. Dnes pochází z celkového počtu několik stovek vystavovatelů již 30 procent ze zahraničí,“ říká zástupce veletrhu Space.
Návštěvníci přicházejí z více než stovky zemí, především evropských. Ale najdeme mezi nimi i zástupce z amerického nebo asijského kontinentu.
K vysoké účasti návštěvníků přispívá bezpochyby také fakt, že vstup na veletrh je pro ně zdarma.

Dvanáct hal v areálu
Letošní Space se bude konat ve dnech 11. až 14. září 2007 a je pro něj vyhrazen areál o rozloze 45 tisíc metrů čtverečních vnitřní a 55 metrů čtverečních venkovní plochy. Návštěvníci se mohou podívat do dvanácti hal, ve kterých najdou kromě hospodářských zvířat (zhruba 700 kusů) také nejnovější informace ze všech oblastí jejich chovu.
„Vycházíme z faktu, že 52 procent návštěvníků jsou chovatelé,“ říká Le Moigne, „a proto jim chceme maximálně vyjít vstříc.“ Součástí servisu je i nabídka faremních exkurzí a také seminářů pořádaných přímo na výstavišti. V roce 2006 se konalo kolem třiceti seminářů a workshopů.
Nezbytnou součástí agrosalonu je také předání cen za novinky v oboru – Innov´space, kterého se ujímá první den veletrhu sám francouzský ministr zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down